Euro 2020. Belgia potwierdziła mistrzowskie aspiracje, łatwe 3:0 z Rosją i dublet Lukaku

Reprezentacja Belgii z wysokiego „C” rozpoczęła swoje zmagania w mistrzostwach Europy. Drużyna Roberto Martineza z łatwością uporała się z Rosją, wygrywając 3:0, a bohaterem meczu został Romelu Lukaku – autor dwóch goli.

Belgowie od pierwszego gwizdka sędziego przejęli inicjatywę i już w 10. minucie objęli prowadzenie. Dries Mertens zagrał długą piłkę z prawej strony do będącego w „szesnastce” rywala Romelu Lukaku. Snajper Interu Mediolan skorzystał na błędzie Andrieja Siemionowa, który nieporadnie próbował wybić futbolówkę, a następnie pewnym uderzeniem z bliskiej odległości otworzył wynik spotkania.

W dalszej fazie meczu obraz gry nie uległ zmianie. Rosjanie rzadko gościli pod polem karnym przeciwnika, tymczasem ekipa „Czerwonych Diabłów” w 34. minucie zadała drugi cios. Wszystko zaczęło się od wrzutki Thorgana Hazarda w kierunku bramki Antona Szunina. Golkiper „Sbornej” w wydawało się prostej sytuacji odbił piłkę prosto pod nogi Thomasa Meuniera, który z zimną krwią dopełnił jedynie formalności.

Po zmianie stron trzecia drużyna mundialu z 2018 roku spuściła już z tonu, ale przy tym w pełni kontrolowała boiskowe wydarzenia. Podopieczni Stanisława Czerczesowa szukali natomiast szczęścia głównie w szybkich kontratakach oraz stałych fragmentach gry. Z obu elementów nic jednak konkretnego nie wynikało.

Zrezygnowanych Rosjan w 88. minucie dobił Romelu Lukaku. Wicekról strzelców minionego sezonu Serie A wykorzystał prostopadłe podanie Thomasa Meuniera i – mimo kryjącego go Igora Diwiejewa – uderzeniem z czternastu metrów skompletował dublet.

Reprezentacja Belgii ostatecznie wygrała 3:0, potwierdzając rolę jednego z głównych faworytów Euro 2020. Kolejne spotkanie w ramach grupy B rozegrają 17 czerwca z Danią (godz. 18:00), która zaczęła turniej od niespodziewanej porażki [więcej tutaj]. Dzień wcześniej z kolei „Sborna” zmierzy się z Finlandią (godz. 15:00).