Primera Division. Leo Messi przegonił Cristiano Ronaldo

Leo Messi i wszytko jasne. Genialny Argentyńczyk zdobył dwa gole, a jego Barcelona rozbiła na własnym terenie Real Valladolid 5:1. Dzięki dubletowi kapitan „Blaugrany” wyprzedził Cristiano Ronaldo w klasyfikacji strzelonych bramek w piłce klubowej.

Leo Messi na dobre wrócił do wysokiej formy. 32-latek próbkę swoich genialnych umiejętności zaprezentował w ligowym starciu z Realem Valladolid, dwukrotnie posyłając piłkę do siatki rywala.

Swój popis Argentyńczyk rozpoczął jednak od asysty, gdy w 29. minucie meczu świetnym podaniem obsłużył Arturo Vidala, a ten tylko dopełnił formalności dając Barcelonie prowadzenie.

Kilka minut później kapitan „Blaugrany” sam już zdobył gola, popisując się perfekcyjnym uderzeniem z rzutu wolnego z dwudziestu siedmiu metrów. Dla pięciokrotnego laureata Złotej Piłki była to jubileuszowa, pięćdziesiąta bramka strzelona w ten sposób.

Show Messiego trwało dalej. W 75. minucie po raz drugi pokonał Jordiego Masipa. Tym razem wykorzystał podanie Ivana Rakiticia, obrócił się i pewnym uderzeniem z powietrza w polu karnym nie dał większych szans golkiperowi gości.

Dzięki wtorkowym trafieniom wicemistrz świata z 2014 roku ma na koncie już 608 goli w 695 oficjalnych spotkaniach klubowych, wyprzedzając w tej statystyce Cristiano Ronaldo. Portugalczyk obecnie może pochwalić się 606 zdobytymi bramkami, a potrzebował do tego 813 występów.

Ekipa Ernesto Valverde ostatecznie wygrała 5:1. Wynik meczu ustalił Luis Suarez, któremu asystował… Messi.

Komplet punktów pozwolił Barcelonie odzyskać pozycję lidera Primera Division, notując piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. W następnej kolejce mistrzowie Hiszpanii zmierzą się na wyjeździe z Levante UD (02 listopada, godzina 16:00).