fot. twitter.com/FCBayern

Bundesliga. Lewandowski z kolejnym wyróżnieniem

Tego można było się spodziewać. Robert Lewandowski został wybrany najlepszym piłkarzem 9. kolejki Bundesligi. To już czwarte tego typu wyróżnienie dla Polaka w obecnym sezonie.


Bundesliga to królestwo Roberta Lewandowskiego. Bez dwóch zdań. Reprezentant Polski rozgrywa prawdopodobnie swój najlepszy sezon w karierze. W minioną sobotę strzelił swojego już trzynastego gola (z Unionem Berlin) w bieżącej kampanii i został pierwszym piłkarzem w historii Bundesligi, który zdobył co najmniej jedną bramkę w dziewięciu pierwszych spotkaniach z rzędu.

Idźmy dalej – licząc mecze klubowe oraz reprezentacyjne, 31-letni napastnik ma już na koncie dwadzieścia dwa trafienia, a potrzebował do tego zaledwie osiemnastu występów. Rewelacyjne liczby. Na teraz – najlepsze w Europie.

Nic zatem dziwnego, że oficjalny serwis Bundesligi wybrał naszego rodaka najlepszym piłkarzem dziewiątej kolejki. „Lewy” został w ten sposób nagrodzony już po raz czwarty w tegorocznych rozgrywkach. Przy ogłoszeniu jego wyróżnienia napisano, że „bije rekordy na prawo i lewo”. Trudno się z tym nie zgodzić.

Sport.RIRM

drukuj