Ekstraklasa. Zagłębie pewne utrzymania

Zwycięstwem nad Śląskiem Wrocław 2:0 Zagłębie Lubin zapewniło sobie utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Gole dla Miedziowych zdobyli Filip Starzyński i Łukasz Piątek.

Po kanonadzie i sześciu golach zaaplikowanych Ruchowi Chorzów Śląsk Wrocław stanął przed arcytrudnym zadaniem. Serię czterech z rzędu porażek, która pogrzebała szansę na miejsce w grupie mistrzowskiej, Zagłębie ma już za sobą. Ostatnie widowiska to pasmo remisów i domowa wygrana nad Piastem Gliwice (3:1).

Pierwszy kwadrans przebiegał pod hasłem walki z środku pola. Wymarzoną okazję otrzymał wtedy Filip Starzyński. Reprezentant Polski przymierzył z rzutu wolnego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Miedziowi byli bliscy powiększenia przewagi. Martin Nespor wygrał pojedynek sam na sam z Mariuszem Pawełkiem, a piłkę zmierzającą do siatki zatrzymał Mariusz Pawelec.

Po zmianie stron bardzo aktywny był Łukasz Piątek. Najpierw jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce bramki rywali. Chwilę później pomocnik był już bardziej skuteczny. Po uderzeniu z dystansu piłka odbiła się co prawda od słupka. Następnie wróciła jednak pod nogi samego Piątka, który nie mógł pomylić się po raz trzeci. 2:0!

O ile w kolejnych minutach na murawie działo się niewiele, o tyle na trybunach kibice przerzucali się racami. Silne emocje udzieliły się również zawodnikom. W odpowiedzi na przepychanki i niesportowe zachowanie z boiska wyleciał Sito Riera. W 8. minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców mógł wpisać się jeszcze Martin Nespor. Zabrakło centymetrów, a futbolówka ponownie odbiła się od poprzeczki.

Dzisiejsza wygrana gwarantuje Zagłębiu utrzymanie w lidze. Przewaga Miedziowych nad strefą spadkową wynosi osiem punktów. Gorzej wygląda sytuacja Śląska, który – mimo szóstej pozycji w grupie spadkowej – zgromadził do tej pory tyle samo oczek, co przedostatnia Arka Gdynia.