Ekstraklasa. Lechia ratuje remis w końcówce

W spotkaniu inaugurującym 12. kolejkę Lotto Ekstraklasy piłkarze Piasta Gliwice zremisowali na własnym terenie z Lechią Gdańsk 1:1. Bliżej wywalczenia kompletu punktów byli gospodarze, którzy przez większą część meczu prowadzili po golu Aleksandra Sedlara. W końcowych fragmentach gry wyrównał jednak Lukas Haraslin.

Początek spotkania nie mógł się specjalnie podobać kibicom zgromadzonym na stadionie w Gliwicach. Brakowało przede wszystkim czystych sytuacji strzeleckich, a w poczynaniach obu zespołów dominowały głównie chaos i brak przemyślanych akcji na połowie rywala.

W 29. minucie o emocje zadbali dwaj piłkarze: Błażej Augustyn oraz Joel Valencia. Pierwszy bezpardonowo sfaulował drugiego we własnym polu karnym, a sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na wapno. „Jedenastkę” na gola pewnym uderzeniem zamienił Aleksandar Sedlar, który nie dał żadnych szans Zlatanowi Alomeroviciowi.

Od tego momentu goście bezskutecznie szukali sposobu na rozmontowanie dobrze spisujących się w defensywie podopiecznych Waldemara Fornalika. Kiedy wydawało się, że miejscowi ostatecznie zgarną trzy oczka, w 86. minucie stan meczu wyrównali zawodnicy Piotra Stokowca. Arkadiusz Lipski podał do Lukasa Haraslina, a ten precyzyjnym strzałem zapewnił swojej drużynie jeden punkt.

Remis pozwolił Piastowi awansować na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Lechia natomiast spadła na drugą pozycję. Nowym liderem rozgrywek – przynajmniej do niedzieli – została Jagiellonia Białystok.