Liga Konferencji Europy. Awans Pogoni Szczecin. Nie obyło się jednak bez wstydliwej porażki na Islandii

Pogoń Szczecin z awansem do II rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Portowcy przegrali w rewanżowym spotkaniu I rundy eliminacyjnej z KR Reykjavik 0:1, jednak okazała się lepsza w dwumeczu dzięki korzystnemu wynikowi ze spotkania w Szczecinie (4:1).

Pogoń udawała się na Islandię z solidną, trzybramkową zaliczką, wypracowaną tydzień wcześniej w Szczecinie. Szkoleniowiec Portowców, Jens Gustafsson, nie kombinował i postawił na identyczną jedenastkę jak podczas pierwszego spotkania z KR Reykjavik.

W pierwszej połowie na boisku nie działo się zbyt wiele. Goście starali się kontrolować boiskowe poczynania, jednak w ofensywie nie mieli zbyt dużo do zaoferowania. Szczeciński zespół od 37. minuty musiał radzić sobie bez Kostasa Triantafyllopoulosa, który opuścił boisko z powodu urazu. Tuż przed przerwą piłkarze KR zdołali zaskoczyć defensywę rywali. W sytuacji sam na sam z Dante Stipicą nie pomylił się Sigurdur Hallsson.

W drugiej części gry nieco ożywiła się Pogoń. Z dystansu uderzał Damian Dąbrowski, ale trafił tam, gdzie był ustawiony islandzki bramkarz. Chwilę później strzał Luki Zahovicia zablokowali obrońcy. W 75. minucie Portowcy mogli wyrównać wynik meczu, jednak Vahan Biczahczajn trafił w słupek.

Ostatecznie Pogoń przegrała rewanżowe spotkanie na Islandii 0:1, jednak dzięki wygranej w pierwszym spotkaniu z drużyną z Reykjaviku 4:1 zdołała wywalczyć awans do kolejnej rundy kwalifikacyjnej LKE. Styl gry ekipy ze Szczecina w rewanżu pozostawiał jednak bardzo dużo do życzenia.

Rywalem Portowców w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy będzie duńskie Brondby Kopenhaga. Pierwsze spotkanie tych drużyn odbędzie się 21 lipca w Szczecinie.