fot. PAP/EPA

Bundesliga. Juergen Klinsmann nie jest już trenerem Herthy Berlin

Niewiele ponad dwa miesiące trwała przygoda Juergena Klinsmanna na ławce trenerskiej Herthy Berlin. 55-latek niespodziewanie zrezygnował z prowadzenia zespołu ze stolicy Niemiec i skupi się teraz na pracy członka zarządu.


Juergen Klinsmann przejął Herthę pod koniec listopada 2019 roku, zastępując na stanowisku Chorwata Ante Covicia. Były selekcjoner reprezentacji Niemiec miał prowadzić drużynę do końca bieżącego sezonu, ale stało się inaczej. Kiepska postawa „Starej Damy” w ostatnich tygodniach sprawiła, że w zespole dojdzie do kolejnej zmiany na ławce trenerskiej.

55-latek o swojej decyzji poinformował we wtorek na Facebooku. Teraz chce się skupić na pracy za biurkiem – będzie zasiadał w radzie nadzorczej berlińskiego klubu.

– Jako główny trener potrzebuję również zaufania osób zarządzających. Jeśli nie jest gwarantowane, nie mogę wykorzystać w pełni swojego potencjału jako trener i dlatego też nie mogę dźwigać tej odpowiedzialności. […] Po długim namyśle postanowiłem zrezygnować z funkcji trenera i wrócić do mojego pierwotnego zadania. Dzięki wsparciu wielu ludzi, pomimo trudnego terminarza, mamy 6 punktów przewagi nad strefą spadkową. Jestem mocno przekonany, że Hertha zdoła osiągnąć cel, którym jest utrzymanie – napisał Niemiec.

Juergen Klinsmann poprowadził Herthę łącznie w 10 meczach, wygrywając tylko 3 z nich. Po drodze odpadł z nią w 1/8 finału Pucharu Niemiec, ulegając na wyjeździe po dogrywce Schalke 04 Gelsenkirchen 2:3. W tamtym spotkaniu pierwszego gola w nowych barwach zdobył Krzysztof Piątek. W ligowych rozgrywkach „Stara Dama” plasuje się na 14. pozycji i ma 23 punkty w dorobku po 21. kolejkach.

Sport.RIRM 

drukuj