Premier League. Gol Jana Bednarka i dramatyczna porażka „Świętych”

Southampton FC przegrał w dramatycznych okolicznościach na własnym terenie z Manchesterem United 2:3, tracąc jeden punkt w doliczonym czasie gry. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył Jan Bednarek.

Southampton FC – Manchester United 2:3 (2:0)
Jan Bednarek 23′ James Ward-Prowse 33′ – Bruno Fernandes 59′ Edinson Cavani 74′ 90′

Środkowy obrońca reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 23. minucie meczu. Wówczas wykorzystał dośrodkowanie Jamesa Warda-Prowse’a z rzutu rożnego i uderzeniem głową z bliskiej odległości pokonał Davida de Geę. Dla 24-latka było to trzecie trafienie na boiskach Premier League.

Występ Jana Bednarka miał jednak słodko-gorzki wydźwięk. Jego Southampton – choć prowadził 2:0 do 59. minuty spotkania – ostatecznie przegrał bowiem z Manchesterem United 2:3, tracąc jeden punkt w doliczonym czasie gry. Bohaterem „Czerwonych Diabłów” został Edinson Cavani. Urugwajczyk zdobył dwie bramki, a przy golu Bruno Fernandesa zaliczył asystę.

Ekipa Ralpha Hasenhuettla, wobec trzeciej ligowej porażki w bieżącym sezonie, spadła na szóste miejsce w tabeli. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Brighton & Hove Albion (7 grudnia). Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera awansowali natomiast na dziewiątą pozycję. Liderem rozgrywek niezmiennie jest Tottenham Hotspur.