Ekstraklasa. Na zakończenie kolejki Zagłębie pokonuje Koronę

Korona Kielce uległa na własnym boisku Zagłębiu Lubin 0:1 w ostatnim meczu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy. Komplet punktów Miedziowym zapewnił Filip Starzyński.

Gospodarze od pierwszej minuty narzucili swój styl gry. Już po pięciu minutach mogło przynieść to gola, ale Nabil Aankour trafił tylko w poprzeczkę. Próby wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie podjął również Mateusz Możdżeń. Jego pierwszy strzał bez problemów obronił Martin Polacek, a drugie uderzenie minimalnie minęło bramkę.

Środkowy pomocnik Korony najbliżej pokonania słowackiego golkipera był w 28. minucie, kiedy to z rzutu wolnego trafił w słupek. Chwilę później Jakub Świerczok był równie bliski wpakowania piłki do siatki, ale i tym razem ta odbiła się od słupka. Tuż przed przerwą Bartosz Kwiecień wybił futbolówkę z linii bramkowej, dzięki czemu na tablicy wyników wciąż widniało 0:0.

Druga odsłona spotkania była bardziej wyrównana. Do sytuacji podbramkowych dochodzili zarówno podopieczni Gino Lettieriego, jak i Miedziowi. Bardzo dobrze spisywały się formacje obronne, które nie dopuszczały do oddawania strzałów. Przy dośrodkowaniach błędów nie popełniali bramkarze.

W 70. minucie Ivan Jukić powalił w polu karnym Bartłomieja Pawłowskiego i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do wykonania jedenastki podszedł Filip Starzyński. Golkiper nie wyczuł intencji reprezentanta Polski i przyjezdni wyszli na prowadzenie. Próby doprowadzenia do remisu, jakie podejmowała Korona, kończyły się fiaskiem i po ostatnim gwizdku arbitra to piłkarze Zagłębia mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.