Liga Mistrzów. Lyon sprawcą dużej niespodzianki, Juventus w opałach przed rewanżem

Olympique Lyon niespodziewanie pokonał na własnym stadionie Juventus Turyn 1:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wygraną drużynie Rudiego Garcii zapewnił Lucas Tousart. Pełne 90 minut w zespole gości rozegrał Wojciech Szczęsny.

Wygrana Lyonu z Juventusem to – przynajmniej na razie – największa niespodzianka tegorocznych meczów 1/8 finału Champions League. Trzeba jednak przyznać, że zwycięstwo francuskiej ekipy było w pełni zasłużone. Podopieczni Rudiego Garcii od początku spotkania bardziej przekonywali swoją grą, a w 31. minucie dobrą postawę udokumentowali w możliwie najlepszy sposób, czyli golem.

Wszystko zaczęło się od akcji Houssema Aouara. 21-letni pomocnik z dziecinną łatwością ograł na lewym skrzydle Rodrigo Bentancura, po czym dośrodkował na szósty metr, a tam Lucas Tousart uprzedził Alexa Sandro i wpakował piłkę do siatki obok ręki Wojciecha Szczęsnego. Polak w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia.

Gospodarze mogli prowadzić już chwilę wcześniej, ale futbolówką po „główce” Karla Toko Ekambiego trafiła jedynie w poprzeczkę. „Stara Dama” nie potrafiła w żaden sposób odpowiedzieć. Działania ofensywne zespołu Maurizio Sarriego były bardzo powolne i zbyt przewidywalne dla defensywy rywali. Jedyną, godną odnotowania okazję włoska drużyna stworzyła sobie dopiero w 70. minucie, gdy Paulo Dybala minął się z piłką po centrze z lewej strony.

W zasadzie Argentyńczyk był jedynym jasnym punktem w ekipie gości. Zawiódł Cristiano Ronaldo, którego obrońcy „Les Gones” skutecznie wyłączyli z gry. Dla Portugalczyka był to pierwszy mecz w 2020 roku, kiedy to nie zdobył gola w barwach Juventusu. Dzięki skromnej wygranej, Lyon niespodziewanie znalazł się przed olbrzymią szansą awansu do ćwierćfinału. Rewanż zaplanowano na 17 marca.