Ekstraklasa. Raków pokonał Radomiak w hicie kolejki. Pewne zwycięstwo Lecha

W sobotnich zmaganiach 21. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków uległa Stali Mielec (0:1). Takim samym wynikiem zakończył się mecz Radomiaka Radom z Rakowem Częstochowa. Z kolei Lech Poznań wysoko ograł Bruk-Bet Termalicę Niecieczę (5:0).

Wynik sobotnich rywalizacji otwierał się dość szybko. W Krakowie Stal Mielec wyszła na prowadzenie w 11. minucie. Wtedy po rzucie rożnym z bliskiej odległości „główkował” Grzegorz Tomasiewicz. Jak się okazało, był to gol na wagę trzech punktów dla gości. „Biała Gwiazda” nie postawiła bowiem żadnych warunków, o czym świadczy fakt, że nie oddała ani jednej celnej próby w przekroju całego meczu.

***

W Radomiu dwóch sekund zabrakło do wyrównania rekordu Ekstraklasy. Już w trzynastej sekundzie Giannis Papanikolau pięknym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Jest to druga najszybciej zdobyta bramka w historii Ekstraklasy. Pierwszą jest samobójczy gol Michała Miśkiewicza w meczu Wisły Kraków z Podbeskidziem Bielsko-Biała z 2014 roku. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć częstochowianom, w efekcie czego Raków zdobył komplet punktów.

***

W Poznaniu worek z bramkami otworzył Mikael Ishak. Kapitan Lecha wykorzystał zagranie Kristoffera Velde i po raz jedenasty w tym sezonie Ekstraklasy pokonał golkipera. Niestety, jeszcze w pierwszej połowie Szwed nabawił się kontuzji, a w jego miejsce pojawił się Dawid Kownacki. Przed zmianą wynik zdołał podwyższyć Jakub Kamiński, a tuż po niej na listę strzelców wpisał się Dani Ramirez.

W drugiej połowie „Kolejorz” wciąż odczuwał ciąg na bramkę. Efektem były kolejne trafienia. W 55. minucie Bartosz Salamon wykończył akcję przeprowadzoną przez Kamińskiego, a niedługo przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkę zdobył Dawid Kownacki.