Premier League. Szalony mecz na Anfield! Hat-trick Salaha, gol Klicha i wygrana Liverpoolu nad Leeds

Aż siedem goli padło na Anfield w starciu Liverpoolu z Leeds United. Górą okazali się mistrzowie Anglii, których do wygranej (4:3) poprowadził autor hat-tricka – Mohamed Salah. Jedną z bramek dla „Pawi” zdobył Mateusz Klich.

Liverpool FC – Leeds United 4:3 (3:2)
Mohamed Salah 4′(k.) 33′ 88′(k.) Virgil van Dijk 20′ – Jack Harrison 12′ Patrick Bamford 30′ Mateusz Klich 67′

Polak meczem z Liverpoolem zadebiutował na boiskach Premier League. Ten wyjątkowy dla niego moment uczcił golem w 67. minucie. Wówczas nasz rodak rozegrał dwójkową akcję z Helderem Costą, wbiegł w pole karne rywali i po podaniu Portugalczyka ładnym strzałem z powietrza pokonał Alissona Beckera.

30-latek zanotował bardzo dobry występ. Na boisku przebywał do 81. minuty, kiedy to zastąpił go młody Jamie Shackleton.

Bohaterem spotkania został jednak kto inny. Mohamed Salah – bo o nim mowa – popisał się hat-trickiem, a w 88. minucie zapewnił „The Reds” komplet punktów, wykorzystując drugi w tym meczu rzut karny.

Podopieczni Juergena Kloppa ostatecznie – po emocjonującym i pięknym widowisku – zwyciężyli 4:3, ale trzeba przyznać, że ekipa z Elland Road w naprawdę dobrym stylu wróciła do angielskiej elity po szesnastu latach przerwy.