Serie A. Polski pojedynek na remis; dobra passa Juve

Remisem 1:1 zakończył się „polski” pojedynek między Torino, a Romą. Drużyny Kamila Glika i Wojciecha Szczęsnego podzieliły się punktami, a obaj reprezentanci Polski spisali się bardzo dobrze. Na czele tabeli włoskiej Serie A powrócił Inter Mediolan, a dobrą serię pięciu zwycięstw z rzędu notuje Juventus Turyn.

Torino FC vs AS RomaW spotkaniu rozegranym w Turynie zarówno Byki, jak i piłkarze z Wiecznego Miasta długo nie potrafili znaleźć sposobu na rywali. Otwarcie wyniku uniemożliwiała dobra postawa golkiperów, w tym Wojciecha Szczęsnego, który strzegł bramki Romy, a także bloków defensywnych obu zespołów. Strzelanie dopiero w 83. minucie rozpoczął Miralem Pjanić, który celnie przymierzył z rzutu wolnego, a w doliczonym czasie gry z karnego wyrównał Maxi Lopez. Solidne zawody rozgrał Kamil Glik. Polak był pewny w odbiorze piłki i nie popełnił żadnego rażącego błędu.

Kolejne 90 minut na boisku w barwach Empoli przeciwko Hellas Verona (1:0) zanotowali Łukasz Skorupski oraz Piotr Zieliński. Były bramkarz Górnika Zabrze zachował czyste konto, dzięki czemu jego zespół mógł cieszyć się z pełnej puli punktów. Empoli plasuje się aktualnie na 10. pozycji.

Poza kadrami swoich drużyn pozostają Jakub Błaszczykowski i Kamil Wilczek. Były kapitan reprezentacji Polski wciąż leczy kontuzję, a zawodnik beniaminka Serie A nie jest powoływany na spotkania przez trenera.

Lazio vs JuventusNa fotel lidera powrócił Inter, który wygrał na własnym terenie z Gonoą 1:0 po bramce Adema Ljajicia. Za plecami Nerazzurrich z jednym oczkiem straty czai się Fiorentina. Do czołówki na dobre dobił się Juventus. Stara Dama zwyciężyła po raz piąty z rzędu. Tym razem z rozpędzonym mistrzem Włoch nie poradziło sobie Lazio, które uległo podopiecznym Massimiliano Allegriego 0:2.