Liga Narodów. Mecz Polska – Portugalia bez Cristiano Ronaldo

Medialne doniesienia znalazły potwierdzenie. Reprezentacja Portugalii w meczu z Polską w ramach Ligi Narodów będzie musiała radzić sobie bez swojej największej gwiazdy, Cristiano Ronaldo.


O możliwym braku powołania Ronaldo przez selekcjonera Fernando Santosa na najbliższe mecze reprezentacji Portugalii informował już wcześniej dziennik „A Bola”. Kapitan aktualnych mistrzów Europy nie pojawi się więc na Stadionie Śląskim w Chorzowie 11 października przy okazji meczu z Polską w ramach Ligi Narodów.

CR7 nie zagra również w towarzyskiej konfrontacji ze Szkocją, do której dojdzie trzy dni później w Glasgow, a także w listopadowych rewanżach z Włochami i biało-czerwonymi.

Odbyła się trójstronna rozmowa, w której uczestniczył Cristiano, prezes związku i ja. Doszliśmy do porozumienia, że Ronaldo nie będzie powoływany ani w październiku, ani w listopadzie – wyjaśnił Fernando Santos.

Jaki może być powód braku powołania dla lidera portugalskiej ekipy? Eksperci sugerowali, że Ronaldo chce się skupić na aklimatyzacji w swoim nowym klubie, Juventusie Turyn, dla którego zanotował dotychczas osiem spotkań we wszystkich rozgrywkach, strzelając w nich trzy gole.

Portugalia na razie prowadzi w tabeli grupy 3 dywizji A Ligi Narodów. Zespół Fernando Santosa ma w dorobku trzy oczka i wyprzedza Polaków oraz Włochów (piłkarze Squadra Azzurra rozegrali o jeden mecz więcej od biało-czerwonych), którzy zgromadzili do tej pory po jednym punkcie.

Sport.RIRM

drukuj