Polacy za granicą. Patryk Klimala z drugim ligowym golem dla Celtiku Glasgow

Patryk Klimala zdobył swoją drugą ligową bramkę w obecnym sezonie. Celtic Glasgow rozbił na wyjeździe Ross County 5:0, a Polak ustalił wynik spotkania.

Ross County – Celtic Glasgow 0:5 (0:2)
Odsonne Edouard 4′(k.) Albian Ajeti 20′ Shane Duffy 59′ Kristoffer Ajer 64′ Patryk Klimala 75′

22-letni napastnik tradycyjnie już pojawił się na boisku z ławki rezerwowych, zastępując Albiana Ajetiego w 62. minucie meczu. Niedługo później przypieczętował wygraną ekipy prowadzonej przez Neila Lennona.

Futbolówkę na połowie rywala przejął Mohamed Elyounoussi. Norweg popędził z piłką, zagrał ją do niepilnowanego Patryka Klimali, a ten dopełnił tylko formalności i strzałem z dwunastu metrów pokonał golkipera miejscowych.

Dla Polaka było to tym samym drugie ligowe trafienie w obecnym sezonie szkockiej ekstraklasy. Swoją premierową bramkę w barwach „The Bhoys” zdobył w domowym starciu z Hamiltonem Academical (5:1).

Celtic, dzięki wyjazdowej wygranej (trzeciej z rzędu) nad Ross County, umocnił się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Do lidera – Rangers FC – traci sześć „oczek”. Ten jednak rozegrał dwa spotkania więcej niż zespół naszego rodaka.