Liga Mistrzów. Pięć minut, które wstrząsnęły Madrytem. Manchester City blisko ćwierćfinału

Manchester City po zabójczym ostatnim kwadransie gry wygrał na wyjeździe z Realem Madryt 2:1 w pierwszym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla zespołu Pepa Guardioli zdobyli Gabriel Jesus oraz Kevin De Bruyne. „Królewskich” stać było jedynie na trafienie Isco.

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie 1/8 finału Champions League nie rozczarowało, choć na pierwszego gola przyszło nam czekać aż do 60. minuty. Do tego czasu szanse na objęcie prowadzenia mieli zarówno jedni, jak i drudzy. Bliżej celu byli piłkarze Pepa Guardioli, zwłaszcza kilkanaście sekund przed przerwą, gdy zmierzającą do siatki piłkę po uderzeniu Riyada Mahreza wybił z linii bramkowej Casemiro.

Real swoją najlepszą okazję wykreował w 30. minucie. Wówczas Ederson w świetnym stylu obronił „główkę” Karima Benzemy, a próbujący dobijać Vinicius Junior – zamiast jedynie dopełnić formalności – nie trafił w futbolówkę.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a dużo większą precyzją wykazali się pół godziny później. Luka Modrić wykorzystał błąd Rodriego i uruchomił podaniem Viniciusa Juniora. Młody Brazylijczyk dostrzegł niepilnowanego w polu karnym gości Isco, a ten spokojnym strzałem pokonał niemającego większych szans w tej sytuacji Edersona.

„The Citizens” nie zamierzali załamywać rąk straconym golem i zabrali się do ataku. Efekt przyszedł w 78. minucie, kiedy to Gabriel Jesus przytomnym uderzeniem głową wykorzystał znakomitą centrę Kevina De Bruyne’a.

Gwiazda reprezentanta Belgii świeciła najjaśniej na Santiago Bernabeu. 28-letni pomocnik w 83. minucie sam już wpisał się na listę strzelców. Wszystko zaczęło się od faulu Daniego Carvajala na Raheemie Sterlingu w „szesnastce” gospodarzy, po którym sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł De Bruyne i bez większych problemów skierował futbolówkę do bramki.

To nie był jednak koniec fatalnych wydarzeń dla „Królewskich”, bowiem trzy minuty później z boiska wyleciał Sergio Ramos. Środkowy obrońca wyciął tuż przed polem karnym wychodzącego na czystą pozycję Gabriela Jesusa i zasłużenie zobaczył czerwoną kartkę. Kapitana Realu tym samym zabraknie w rewanżowym meczu na Etihad Stadium. Do drugiego starcia obu zespołów dojdzie 17 marca.