Serie A. Juventus pokonany! Napoli wygrywa szlagier 2:0!

Napoli pokonało przed własną publicznością Juventus Turyn 2:0 w szlagierowym meczu 31. kolejki Serie A. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jose Callejon i wprowadzony w drugiej połowie Dries Mertens.

Pierwsi do ataku ruszyli gospodarze. W 7. minucie po strzale Callejona instynktownie interweniował Buffon. Po chwili piłkę w siatce Juventusu umieścił Hamsik. Sędzia nie uznał jednak gola, odgwizdując spalonego. Napoli nie rezygnowało. Kolejny strzał Hamsika zatrzymał włoski golkiper gości, przerzucając futbolówkę nad poprzeczką. W następnych minutach gra się wyrównała, a sytuacje bramkowe zaczęli stwarzać podopieczni Antonio Conte. Uderzenie Lichtsteinera obronił jednak Pepe Reina. W 37. minucie upragnionego gola zdobyło Napoli. Jose Callejon wyprzedził źle ustawionego obrońcę i z bliska pokonał bezradnego Buffona.

W drugiej odsłonie Bianconeri nie zdecydowali się ostrą ofensywę. Swoje sytuacje stwarzali za to podopieczni Rafy Beniteza. W 60. minucie uderzenie z rzutu wolnego Ghoulama po raz kolejny zatrzymał włoski bramkarz Juve. Antonio Conte próbował odmienić losy spotkania poprzez przeprowadzone zmiany. Na boisku zameldowali się Mauricio Isle, Claudio Marchisio i Mirko Vucinić. Nieporadnością przy rzutach wolnych zadziwiał dziś Andrea Pirlo. Centry włoskiego rozgrywającego nie stwarzały żadnego zagrożenia pod bramką Reiny. Ciekawe roszady przeprowadził Rafael Benitez. Na murawie za Higuaina pojawił się Pandev, a Hamsika zmienił Mertens. Ten ostatni ustalił w 81. minucie wynik spotkania. Belg utrzymał się przy piłce w polu karnym Juve, by po chwili uderzyć obok bezradnego Buffona.

Bianconeri mimo porażki, pewnie zmierzają po kolejne mistrzostwo Włoch. Dzisiejsza przegrana była ich drugą w sezonie. W pozostałych spotkaniach Roma pokonała na wyjeździe Sassuolo 2:0, Samdoria bezbramkowo zremisowała z Fiorentiną, a Lazio pokonało Parmę 3:2.

Napoli – Juventus Turyn 2:0 (1:0)
J. Callejon 37’ D. Mertens 81’
Napoli: Reina – Henrique, Fernandez, Albiol, Ghoulam – Inler, Jorginho, Callejon (89’ Dzemaili), Hamsik (79’ Mertens), Insigne – Higuain (73’ Pandev)
Juventus: Buffon – Caceres, Bonucci, Chiellini – Pirlo, Lichtsteiner, Vidal, Pogba (61’ Marchisio), Asamoah (53’ Isla) – Osvaldo (70’ Vucinić), Llorente

Sassuolo – AS Roma 0:2 (0:1)