Piłka nożna. Szymon Żurkowski z golem. Empoli przegrało z Torino

W ramach 35. kolejki włoskiej Serie A Empoli przegrało u siebie z Torino (1:3). Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Szymon Żurkowski. W drużynie gości cały mecz na ławce rezerwowych spędził Karol Linetty.

Spotkanie na dobre rozpoczęło się w drugiej połowie. W 56. minucie Valerio Verre zagrał do Szymona Żurkowskiego. Ten ułożył sobie futbolówkę, a następnie uderzył zza „szesnastki”. Dla Polaka jest to szósty gol w bieżącym sezonie Serie A. Pomocnik nie dokończył spotkania, gdyż został zmieniony tuż przed końcem podstawowego czasu gry.

Asystent przy trafieniu „Biało-Czerwonego” niedługo później musiał opuścić murawę. Verre został bowiem ukarany czerwoną kartką. W 78. minucie Andrea Belotti doprowadził do wyrównania, wykorzystując rzut karny. Gospodarze mecz kończyli w dziewiątkę. Z gry wykluczony przez sędziego został bowiem Petar Stojanović. Po chwili Belotti podwyższył na 2:1, a w doliczonym czasie gry ustalił wynik rywalizacji na 3:1 dla Torino.

W drużynie gospodarzy w kadrze na to spotkanie zabrakło Iwo Kaczmarskiego, a Karol Linetty z Torino spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Empoli z dorobkiem 37 punktów zajmuje 14. miejsce w tabeli. Z kolei drużyna z Turynu jest niepokonana od sześciu spotkań, dzięki czemu zajmuje 10. lokatę z dorobkiem 47 „oczek”.