Ekstraklasa. Wisła Płock pnie się w górę tabeli

Wisła Płock pokonała przed własną publicznością Koronę Kielce 2:0 i zrobiła duży krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Do siatki trafiali dziś Damian Byrtek i Giorgi Merebaszwili.

W Płocku naprzeciwko siebie stanęły dwa równorzędne zespoły. Wisła – po porażkach z Pogonią (1:2) i Cracovią (0:1) – na właściwe tory wróciła w starciu z Termaliką (2:1). Piłkarze Korony na wiosnę jeszcze nie schodzili z boiska pokonani.

Gospodarze nie mogli odnaleźć swojego rytmu. Częściej pod bramką rywali gościli kielczanie. W 26. minucie arbiter sięgnął po VAR. Jedenastki – za zagranie ręką – domagali się Nafciarze. Sędzia nie uległ presji. Ręka była, ale przypadkowa. Nie było mowy o rzucie karnym. Pod koniec pierwszej połowy kibice mogli wreszcie powstać z miejsc. Strzelał Giorgi Merebaszwili, jednak bez zarzutu spisał się Zlatan Alomerović.

Po przerwie doczekaliśmy się upragnionego gola. Z rzutu wolnego centrował Semir Stilić, a w szesnastce najlepiej zachował się Damian Byrtek. Płocki obrońca zamknął dośrodkowanie Bośniaka na dalszym słupku i nie dał golkiperowi rywali żadnych szans na skuteczną interwencję.

Korona – choć przegrywała 0:1 – nie potrafiła przerzucić ciężaru gry na połowę przeciwnika. Nafciarze dobili gości w 88. minucie. Djibril Diaw minął się z futbolówka wstrzeloną wcześniej przez Arkadiusza Recę. Skorzystał na tym Merebaszwili, który – mając przed sobą tylko bramkarza rywali – przypieczętował triumf swojego zespołu.

Wisła Płock wyprzedziła kielczan w tabeli Lotto Ekstraklasy. Nafciarze z dorobkiem 42 oczek plasują się na 5. miejscu. Teraz czeka ich wyjazd do Wrocławia. Korona przed własną publicznością podejmie Górnik Zabrze.