Ekstraklasa. Zwycięstwa Piasta Gliwice i Radomiaka Radom

W piątkowych spotkaniach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy zespół Piasta Gliwice pokonał u siebie Bruk-Bet Termalicę Niecieczę (2:1). Natomiast Wisła przegrała w Krakowie z Radomiakiem Radom (0:1).

Otwierający kolejkę Ekstraklasy mecz w Gliwicach rozpoczął się w dużych opadach śniegu. Kibice szybko jednak zostali rozgrzani przez piłkarzy. Już w 3. minucie sędzia wskazał na „jedenastkę” za faul Ariela Mosóra. Do wykorzystania rzutu karnego podszedł Roman Gergel. Słowak jednak fatalnie spudłował. Tuż przed przerwą „Słonikom” udało się wyjść na prowadzenie. Po podaniu Artema Putiwcewa piłka trafiła do Murisa Mesanovicia. Ten wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Po zmianie stron gospodarze szybko odpowiedzieli. Damian Kądzior zacentrował z rzutu wolnego, a na listę strzelców wpisał się Jakub Czerwiński. Wynik w 71. minucie ustalił Patryk Sokołowski. Jego pierwsze uderzenie zostało zablokowane, ale nikt nie zdołał powstrzymać dobitki. Spotkanie zakończyło się więc zwycięstwem Piasta 2:1.

***

W Krakowie zawodnicy również bardzo szybko rozgrzali swoich fanów. W 2. minucie Karol Angielski został nadepnięty w polu karnym. Początkowo sędzia nie zdecydował się na wskazanie na wapno, jednak po wideoweryfikacji zmienił zdanie. Futbolówkę z jedenastego metra uderzał Karol Angielski, który pewnie pokonał bramkarza. Później znacznie więcej groźnych akcji kreowali krakowianie, lecz brakowało im skuteczności. Sytuacja utrzymywała się także w drugiej połowie. Radomianom dwukrotnie udało się przestraszyć rywali, ale strzały Leandro i Thabo Cele trafiły w słupek. Z kolei próby „Białej Gwiazdy” były niecelne albo bronił je bardzo dobrze dysponowany Filip Majchrowicz, przez co Wisła przegrała mecz 0:1.