Ekstraklasa. Jimenez bohaterem Górnika

W spotkaniu otwierającym 2. kolejkę PKO BP Ekstraklasy piłkarze Górnika Zabrze pokonali przed własną publicznością Zagłębie Lubin 1:0. Bohaterem gospodarzy został Jesus Jimenez. Hiszpan jedynego gola zdobył w 73. minucie meczu.

Pierwsza połowa spotkania nie była – mówiąc delikatnie – porywającym widowiskiem. Dość powiedzieć, że do przerwy żaden z zespołów nie oddał celnego strzału na bramkę rywala. Jedyna godna odnotowania akcja w tej fazie meczu miała miejsce w 16. minucie. Wówczas po centrze Filipa Starzyńskiego tuż obok słupka „główkował” Alan Czerwiński.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Na boisku dominowały chaos i niedokładność, a sytuacji podbramkowych z obu stron było jak na lekarstwo.

Kibiców z letargu wyrwał jednak Jesus Jimenez, który w 73. minucie dał swojej drużynie prowadzenie. Hiszpan po wymianie podań Łukasza Wolsztyńskiego z Borisem Sekuliciem otrzymał piłkę od tego drugiego i pewnym uderzeniem z kilku metrów pokonał Konrada Forenca.

Jak się później okazało, więcej goli już nie padło. W końcówce świetną szansę na podwyższenie rezultatu miał jeszcze Igor Angulo, ale snajper zabrzan trafił jedynie w poprzeczkę.

Górnik ostatecznie wygrał 1:0, dzięki czemu zapewnił sobie pierwszy komplet punktów w sezonie 2019/2020. W następnej kolejce zawodnicy Marcina Brosza zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Zagłębie natomiast podejmie Jagiellonię Białystok.