Liga Mistrzów. Odwaga nie wystarczyła, Lisy za burtą

Wyjazdowym remisem na King Power Stadium 1:1 Atletico Madryt przypieczętowało awans do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów. Goście prowadzili za sprawą Saula Nigueza. W drugiej połowie stan rywalizacji wyrównał Jamie Vardy. Pierwsze starcie obu drużyn zakończyło się wygraną podopiecznych Diego Simeone 1:0.

W 1/8 finału Ligi Mistrzów Lisy pokazały, że nie można ich lekceważyć. Wtedy angielski zespół wyeliminował faworyzowaną Sevillę. Przed dzisiejszym rewanżem w rywalizacji z Atletico Leicester również stać było na niespodziankę, co potwierdzały udane w ostatnich tygodniach występy ligowe.

Od początku spotkania obie ekipy prezentowały dość zachowawczy futbol. Gospodarze starali się kontrolować przebieg gry. W ich poczynaniach brakowało jednak pewności siebie. Doświadczenie Atletico dało o sobie znać w 26. minucie. Precyzyjną centrą Saula Nigueza obsłużył Filipe Luis, a Hiszpan pokonał Kaspera Schmeichela.

Po zmianie stron trener Lisów przeprowadził dwie zmiany, które pozytywnie wpłynęły na grę jego podopiecznych. Postrach na połowie rywala siał młody obrońca Ben Chilwell. 20-letni Anglik nie zmusił jednak Jana Oblaka do kapitulacji. To, jak pokonać madryckiego golkipera, zobaczył na przykładzie Jamiego Vardy’ego. W 61. minucie odbita futbolówka spadła pod nogi snajpera Leicester, a ten spokojnym uderzeniem wyrównał na 1:1.

Bramka dodała nadziei miejscowym, co przeniosło się na obraz widowiska. Zepchnięte do głębokiej defensywy Atleti broniło się z całych sił. Dzięki umiejętnej grze utrzymało remis i awansowało do półfinału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się bowiem wygraną zawodników Diego Simeone 1:0.