Premier League. City blisko wicemistrzostwa, United wraca do TOP 4

Hit angielskiej Premier League pomiędzy Manchesterem United, a Arsenalem Londyn zakończył się remisem 1:1 oraz niezadowalającym Kanonierów podziałem punktów. Ich potknięcie wykorzystali bowiem piłkarze City, którzy pokonali na wyjeździe Swansea 4:2 i są zaledwie punkt od wicemistrzostwa kraju.

Manchester United Arsenal Londyn 1:1 (1:0)
Ander Herrera 30’ – Tyler Blackett 82’(sam.)

Dla walczącego o drugie miejsce w lidze Arsenalu spotkanie z Manchesterem było kluczowe. Liczyły się jedynie trzy oczka. Na drugi plan schodził nawet styl – wszystko byle by wygrać.

Od początku przeważali gospodarze. Czerwone Diabły rzadko pozwalały przeciwnikom na przekroczenie linii środkowej. Po mniej ciekawym drugim kwadransie gry wynik meczu otworzył Ander Herrera. Pomocnik Man Utd silnym strzałem z dziewięciu metrów zaskoczył Davida Ospinę. Asystę przy trafieniu Hiszpana zaliczył Ashley Young. Goście nie potrafili się odgryźć i do szatni schodzili z minimalną stratą i nadzieją na lepszą drugą część spotkania.

W tej ponownie częściej w posiadaniu piłki znajdowali się podopieczni Louisa van Gaala. Bliżej szczęścia byli jednak londyńczycy, a konkretnie Olivier Giroud. Francuz z dogodnej pozycji strzelił zbyt słabo, aby zaskoczyć Davida de Geę. Wyrównanie przyszło w dość  niespodziewanych okolicznościach. Pechowcem meczu został Tyler Blackett, który przyblokował futbolówkę po strzale Theo Walcotta na tyle pechowo, że ta podbiła się nad bezradnie interweniującym Victorem Valdesem.

Arsenal zapewnił sobie trzecim miejsce, ale przez utratę dwóch punktów ma już niewielkie szanse na wicemistrzostwo. Manchester zakończy rozgrywki na czwartej lokacie.

***

Man Utd: David de Gea (73’ Victor Valdes) – Antonio Valencia, Chris Smalling, Phil Jones, Marcos Rojo (72’ Tyler Blackett) – Daley Blind – Juan Mata, Ander Herrera, Marouane Fellaini, Ashley Young – Radamel Falcao (61’ Robin van Persie)

Arsenal: David Ospina – Hector Bellerin (72’ Theo Walcott), Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Nacho Monreal – Francis Coquelin, Santi Cazorla (73’ Jack Wilshere) – Aaron Ramsey, Mesut Oezil, Alexis Sanchez (89’ Mathieu Flamini) – Olivier Giroud

Żółta kartka: Ander Herrera (Man Utd)

Swansea City Manchester City 2:4 (1:2)
Gylfi Sigurdsson 45’ Bafetimbi Gomis 64’ – Yaya Toure 21’ 74’ James Milner 36’ Wilfried Bony 90’

Walczący o wicemistrzostwo Anglii Obywatele zagościli na Liberty Stadium. Przeprawa nie miała być zbyt trudna, szczególnie biorąc pod uwagę formę piłkarzy City, którzy wygrali cztery ostatnie mecze.

Nie inaczej wyglądało starcie z podopiecznymi Garry’ego Monka. W 21. minucie z szesnastu metrów potężnie przymierzył Yaya Toure. Zasłonięty Łukasz Fabiański nie miał większych szans, tym bardziej, że piłka odbiła się jeszcze od jednego z defensorów Swansea. Kolejne trafienie dołożył James Milner. Anglik zwiódł rywala w polu karnym i precyzyjnym strzałem nie dał najmniejszych szans Fabiańskiemu. Tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Gylfi Sigurdsson. Islandczyk otrzymał futbolówkę przed szesnastką i bez namysłu oddał skuteczny strzał tuż przy dalszym słupku.

Do remisu w 64. minucie doprowadził będący ostatnio w świetnej dyspozycji Bafetimbi Gomis. Dziesięć minut później drugie trafienie dołożył Yaya Toure, który znalazł sobie trochę wolnego miejsca i płaskim uderzniem z dystansu ponownie dał Manchesterowi prowadzenie. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił jego rodak – Wilfried Bony. Napastnik podobnie jak jego reprezentacyjny kolega pokonał „Fabiana”, przymierzając zza szesnastki.

The Citizens niemal zapewnili sobie wicemistrzostwo Anglii. Jeśli wygrają swój ostatni mecz z Southampton Kanonierzy będą musieli zadowolić się najniższym stopniem podium.

***

Swansea: Łukasz Fabiański – Jazz Richards, Federico Fernandez, Ashley Williams, Neil Taylor – Jack Cork, Jonjo Shelvey (78’ Leon Britton) – Nathan Dyer (73’ Modou Barrow), Gylfi Sigurdsson (83’ Marvin Emnes), Jefferson Montero – Bafetimbi Gomis

Man City: Joe Hart – Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Eliaquim Mangala, Aleksandar Kolarov – Fernandinho (80’ Vincent Kompany), Yaya Toure (85’ Wilfried Bony) – James Milner, Frank Lampard (59’ Jesus Navas), David Silva – Sergio Aguero

Żółte kartki: James Milner, Pablo Zabaleta, Fernandinho (Man City)