MLS. Adam Buksa z piątym golem w sezonie

Adam Buksa zdobył swoją piątą bramkę w obecnym sezonie MLS. Polak wpisał się na listę strzelców w wygranym przez jego New England Revolution meczu z DC United (4:3).

New England Revolution – DC United 4:3 (1:2)
Adam Buksa 30′ Russell Canouse 54′(sam.) Teal Bunbury 67′ 84′ – Yamil Asad 22′ Griffin Yow 26′ Gelmin Rivas 75′

Była 29. minuta spotkania, kiedy New England Revolution wywalczyło rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Carles Gil. Hiszpan trafił w słupek – do odbitej futbolówki dopadł jednak były zawodnik Pogoni Szczecin i pewnym uderzeniem skierował ją do bramki.

W tym momencie drużyna Polaka rzuciła się do odrabiania strat po tym, jak już po zaledwie 26 minutach gry przegrywała 0:2. Ostatecznie ekipa Bruce’a Areny odwróciła losy meczu i pokonała na własnym terenie DC United 4:3. W tabeli Konferencji Wschodniej plasuje się obecnie na szóstym miejscu – dającym bezpośredni awans do ćwierćfinału fazy play-off.

Co tyczy się zaś samego Adama Buksy, zaliczył on spotkanie w pełnym wymiarze czasowym. W bieżącym sezonie MLS nasz rodak strzelił pięć goli w dziewiętnastu występach. Jedną bramkę 24-letni napastnik zapisał na swoim koncie również w turnieju „MLS is Back”.