Liga Mistrzów. Liverpool postawił kropkę nad „i”

Liverpool pokonał na wyjeździe Manchester City 2:1 i przypieczętował awans do półfinału Ligi Mistrzów. Podopieczni Pepa Guardioli prowadzili za sprawą Gabriela Jesusa. Po przerwie dla The Reds trafiali Mohamed Salah i Roberto Firmino.

Pewny mistrzowskiego tytułu w Anglii Manchester City musiał dokonać cudu, jeśli chciał fetować sukces nie tylko na krajowym, ale też europejskim „podwórku”. Liverpool do wygranej miał poprowadzić Mohamed Salah. Egipcjan z powodu kontuzji pachwiny ominął ligowe starcie z Evertonem. Dziś był już w pełni sił.

Pierwsze ostrzeżenie The Citizens wysłali w 2. minucie widowiska. Goście stracili futbolówkę przy wyprowadzaniu własnej akcji. Raheem Sterling obsłużył Gabriela Jesusa, a ten – w pojedynku sam na sam – pokonał Lorisa Kariusa. Miejscowi nie zwalniali tempa. Nie tylko grodzili rywalom dostęp do własnej bramki, ale też byli bliscy podwyższenia wyniku. Chwilę przed przerwą zza szesnastki przymierzył Bernardo Silva, a piłka odbiła się od słupka.

Drugą połowę – po decyzji arbitra – z trybun musiał oglądać Pep Guardiola. Katalończyk był bardzo potrzebny swoim zawodnikom, których w 56. minucie pogrążył Mohamed Salah. Przez defensywę Manchesteru City przedarł się Sadio Mane. Senegalczyk został ostatecznie powstrzymany przez Edersona. Futbolówkę przejął Salah i uderzył obok próbujących interweniować obrońców The Citizens.

Gospodarzom na nic zdała się miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki. W 77. minucie błąd popełnił Nicolas Otamendi. W pole karne City wpadł Roberto Firmino i huknął w kierunku dalszego słupka. Wynik 2:1 ostatecznie przekreślił szansę lidera angielskiej Premier League na awans do półfinału.