fot. PAP/EPA

LM siatkarzy. Zaksa z przytupem w Final Four!

Siatkarze Zaksy KędzierzynKoźle w kapitalnym stylu awansowali do turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego nie dali żadnych szans niemieckiemu VfB Friedrichshafen, odprawiając rywala w trzech krótkich setach.


Po pierwszym meczu, w którym ekipa z województwa opolskiego wygrała dopiero po tie-braku, wydawało się, że o awans do Final Four będzie kędzierzynianom niezwykle ciężko. Rewanż na niemieckiej ziemi okazał się jednak dość niespodziewanie jednostronny, a na parkiecie dominowali tylko i wyłącznie mistrzowie Polski.

W pierwszej partii ekipa Andrei Gardiniego od początku nadawała ton wydarzeniom na boisku. Gdy pewnym zbiciem z szóstej strefy popisał się Sam Deroo, losy seta były już właściwie przesądzone (10:18). Kilka minut później inauguracyjną odsłonę spotkania zakończył zepsutą zagrywką David Sossnheimer (19:25).

W kolejnej fazie obraz gry nie uległ zmianie. Zaksa kontrolowała to, co działo się na parkiecie, z każdą kolejną akcją potwierdzając swoją dominację. Świetnie spisywał się zwłaszcza Maurice Torres, który był nie do zatrzymania na prawym skrzydle (8:12), a całość zamknął asem serwisowym Łukasz Wiśniewski (18:25).

Ostatnia partia była znów prawdziwym popisem gości. Na znakomicie dysponowanych kędzierzynian drużyna z Niemiec nie potrafiła znaleźć żadnego antidotum i poza pojedynczymi akcjami Bartłomieja Bołądzia czy Atanasisa Protopsaltisa, bezradnie tylko przyglądała się poczynaniom rywala (8:16).

Ostatecznie mistrzowie Polski, między innymi dzięki znakomitym w końcówce atakom Rafała Buszka, triumfowali w trzecim secie 25:13, a co za tym idzie – w całym meczu 3:0 i w efektownym stylu awansowali do Final Four Ligi Mistrzów. Ten odbędzie się 12-13 maja w Kazaniu.

***

VfB Friedrichshafen Zaksa KędzierzynKoźle 0:3
(19:25, 18:25, 13:25)

Friedrichshafen: Bartłomiej Bołądź (7), Andreas Takvam (4), David Sossnheimer (9), Atanasis Protopsaltis (6), Philipp Collin (3), Simon Tischer, Marcus Steuerwald (libero) oraz Daniel Malescha (1), Jakob Gunthor (1), Scott Kevorken i Tomas Kocian (1)

ZAKSA: Benjamin Toniutti (1), Rafał Buszek (6), Łukasz Wiśniewski (14), Mateusz Bieniek (8), Maurice Torres (16), Sam Deroo (15), Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz

Wynik pierwszego meczu: 3:2 dla Zaksy
Awans: Zaksa Kędzierzyn-Koźle

Sport.RIRM

drukuj