Ekstraklasa. Pogoń nie dała szans Jagiellonii

Pogoń Szczecin pewnie pokonała na własnym boisku Jagiellonię Białystok 3:0 w zaległym starciu 6. kolejki PKO Ekstraklasy. Drużyna Kosty Runjaica, dzięki kompletowi punktów, wskoczyła na ligowe podium.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
Bodvar Bodvarsson 29′(sam.) Sebastian Kowalczyk 49′(k.) Alexander Gorgon 69′

Pogoń pierwszy cios wyprowadziła w 29. minucie spotkania. Wówczas Hubert Matynia dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym gości futbolówka odbiła się od Bodvara Bodvarssona i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Damiana Węglarza.

Chwilę po przerwie było już 2:0. Tym razem duży błąd popełnił Bogdan Tiru, który zagrał piłkę ręką we własnej „szesnastce”. Główny arbiter zawodów miał wątpliwości – skorzystał z systemu VAR, by następnie wskazać na wapno. „Jedenastkę” pewnie na gola zamienił Sebastian Kowalczyk, myląc golkipera Jagiellonii.

W 69. minucie „Portowcy” definitywnie rozstrzygnęli losy rywalizacji. Zaczęło się od świetnie rozegranego rzutu wolnego przez Huberta Matynię. Lewy obrońca gospodarzy dostrzegł wbiegającego w pole karne Alexandra Gorgona, a ten mocnym strzałem ustalił wynik na 3:0.

Podopieczni Kosty Runjaica zanotowali tym samym szósty ligowy mecz z rzędu bez porażki. W efekcie awansowali na trzecią pozycję w tabeli. Pogoń może pochwalić się najlepszą defensywą w rozgrywkach – w siedmiu dotąd rozegranych spotkaniach dała sobie wbić zaledwie cztery bramki.

„Duma Podlasia” natomiast poniosła drugą kolejną przegraną w PKO Ekstraklasie. Ekipa Ireneusza Mamrota zachowała ósme miejsce w stawce.