fot. twitter.com/VfL_Wolfsburg

Bundesliga. Bartosz Białek przenosi się do VfL Wolfsburg, koszt transferu – 5 mln euro!

Bartosz Białek zmienił barwy klubowe. 18-letni napastnik przeniósł się z Zagłębia Lubin do VfL Wolfsburg. „Miedziowi” zarobili na tej transakcji 5 mln euro – najwięcej w historii klubu.


Zaledwie pół sezonu wystarczyło Bartoszowi Białkowi, by zapracować na zagraniczny transfer. Młody snajper przebojem wdarł się do pierwszego zespołu Zagłębia Lubin, dla którego zdobył 9 bramek oraz zanotował 4 asysty w 19 występach na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Tak dobre statystyki skłoniły włodarzy Wolfsburga do zainwestowania w 18-letniego napastnika.

Klub z Volkswagen Arena zapłacił 5 mln ero. Co więcej, „Miedziowi” zapewnili sobie także 10 procent od kwoty kolejnej transakcji. A dodajmy jeszcze, że klauzula wpisana w kontrakt Polaka opiewa na 40 mln euro. Bartosz Białek z nową drużyną związał się umową ważną do końca czerwca 2024 roku. Będzie grał w koszulce z numerem 21.

„Dla mnie przejście do Bundesligi było spełnieniem marzeń. Naprawdę nie mogę się doczekać wyzwania, jakim będzie kontynuowanie mojej kariery w jednej z najsilniejszych lig na świecie. Postaram się teraz jak najszybciej przyzwyczaić do nowego środowiska i poznać moich kolegów z zespołu, aby móc w pełni skupić się na piłce nożnej” – powiedział sam zainteresowany dla oficjalnej strony klubowej.

Młody napastnik pobił przy okazji rekord transferowy Zagłębia. Dotąd działacze z Lubina najwięcej zarobili na Jarosławie Jachu, którego Crystal Palace zimą 2018 roku pozyskało za niespełna 3 mln euro.

Popularne „Wilki” sezon 2019/2020 zakończyły na siódmej pozycji w Bundeslidze, dzięki czemu wezmą udział w eliminacjach Ligi Europy. W tych właśnie rozgrywkach podopieczni Olivera Glasnera dotarli do 1/8 finału, ulegając w dwumeczu Szachtarowi Donieck (1:2 oraz 0:3).

Sport.RIRM

drukuj