Primera Division. Dwucyfrowy wynik Los Blancos!

Real Madryt rozbił przed własną publicznością Rayo Vallecano aż 10:2 w meczu 16. kolejki Primera Division. Galacticos upokorzyli rywala dwucyfrowym wynikiem, choć początek w ich wykonaniu był nerwowy.

Pogrążeni w „prasowym kryzysie“ zawodnicy Rafaela Beniteza przystępowali do dzisiejszej potyczki po niespodziewanej porażce z Villarreal (0:1). Te spotkanie miało być kolejnym meczem „przełamania”, a jeśli tak będzie wyglądał Real w kolejnych starciach, to drżeć powinni przyszli przeciwnicy Królewskich.

REAL MADRID VS RAYO VALLECANOMecz otworzył Brazylijczyk Danilo, który trafił po doskonałym podaniu Garetha Bale’a. Była 3. minuta i takie otwarcie zwiastowało spokojne  zwycięstwo gospodarzy. Jeszcze przed końcem pierwszego kwadransa gry zawodnicy Beniteza przegrywali 1:2. Najpierw po stałym fragmencie gry trafił Antonio Amaya, a dwie minuty później również głową skutecznie strzelił Jozabed Sanchez. Minutę później brutalnego ataku na nogi Toniego Kroosa dopuścił się  Tito, a sędzia pokazał mu za to zagranie czerwoną kartkę. W 25. minucie pierwszego swojego gola w tym meczu zdobył Bale. Walijczyk świetnie główkował, pokonując Antonio Rodrigueza.

Cztery minuty później Raul Baena został ukarany drugą żółtą kartką i został wyrzucony z boiska, na dodatek faulował on we własnym polu karnym. Rayo grało zatem w „dziewiątkę“, a Real ponownie objął prowadzenie. Do „jedenastki” podszedł Cristiano Ronaldo i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W tej części meczu padł jeszcze jeden gol autorstwa Garteha Bale’a, który po podaniu od Jamesa Rodrigueza znalazł się sam na sam z Antonio Rodriguezem i bez problemu skierował piłkę do siatki gości.

Po zmianie stron kibice byli świadkami jeszcze aż sześciu bramek. Pierwsza z nich padła już w 48. minucie. Wtedy CR7 znalazł w polu karnym Karima Benzeme, a ten zmieścił piłkę w bramce przyjezdnych. Kolejny gol padł za sprawą Ronaldo. Portugalczyk trafił, dzięki znakomitemu podaniu Rodrigueza.

REAL MADRID VS RAYO VALLECANOREAL MADRID VS RAYO VALLECANO

Było 6:2, a zawodnicy Beniteza nie zamierzali przestać na tym wyniku. Kolejne trafienie i hat-trick tym samym zanotował Bale. Walijczyk dorzucił jeszcze jednego gola w 70. minucie. Pogrom i świetna zabawa na trybunach Santiago Bernabeu sprzyjała strzelaniu kolejnych bramek przez gospodarzy. W 79. minucie ponownie trafił Benzema i kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 9:2, ten sam zawodnik ustrzelił hat-tricka. Było to najwyższe zwycięstwo Królewskich w ligowych rozgrywkach od dekady!

W innych ciekawszych spotkaniach 16. kolejki Primera Division Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie (rozegrał pełne 90 minut oraz otrzymał żółtą kartkę) bezbramkowo zremisowała na wyjeździe w derbach miasta z Betisem, natomiast Atletico niespodziewanie uległo Maladze 0:1, przez co pozostało na 2. pozycji w tabeli, zaraz za pauzującą w tej kolejce Barceloną.