LM. Chelsea na remis!

Chelsea Londyn zremisowała wyjazdowe spotkanie z Galatasaray Stambuł 1:1. Bramki w meczu 1/8 finału strzelali Fernando Torres i Aurelien Chedjou. Chelsea jest jedyną angielską drużyną, która nie przegrała meczu na tym etapie rozgrywek i niewątpliwie będzie faworytem awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.

Londyńscy piłkarze musieli bronić honoru angielskich drużyn w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wcześniej w batalii o ćwierćfinały poległ Manchester City, Arsenal Londyn i Manchester United. W barwach tureckiej drużyny od pierwszej minuty grał będący niegdyś ulubieńcem Jose Mourinho a także napastnikiem Chelsea Didier Drogba.

I właśnie on jako pierwszy mógł zagrozić bramce Cecha, ale w porę z interwencją zdążył Ramires. Goście odpowiedzieli strzałem z dystansu Willana z którym poradził sobie Muslera. W 9 minucie znakomite podanie w pole karne dostał Azpilicueta. Hiszpan odegrał do lepiej ustawionego Torresa i było 1:0! Podopieczni Manciniegio próbowali nawiązać walkę z The Blues ale ich ataki perfekcyjnie detronizował londyński „autobus”. W pierwszej połowie kibicom zgromadzonym na stadionie w Stambule brakowało emocji i z niecierpliwością czekali na to co stanie po przerwie.

Galatasaray wyszło na drugą połowę bardzo zdeterminowane aby doprowadzić do remisu. W 63 minucie po akcji Snejder, Drogba, Selcuk piłka trafiła w słupek. Dwie minuty później Cech musiał wyciągnąć ją ze swojej bramki. Dośrodkowanie w pole karne posłał Snajder, a tam najskuteczniejszy był Chedjou. 1:1!

Fernando Torres błyskawicznie mógł wyprowadzić Chelsea na prowadzenie ale strzelił tuż obok bramki Muslery. Kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry szansę na korzystny wynik zaprzepaścił Tellas. Jego strzał instynktownie obronił bramkarz Londyńczyków. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

Przed rewanżem (18.03) faworytem awansu do 1/4 finału Ligi Mistrzów jest Chelsea.

Galatasaray Stambuł – Chelsea Londyn 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Fernando Torres 9’, 1:1 Aurelien Chedjou 65’.