Ekstraklasa. Grad bramek i pierwsze zwycięstwo Korony

Korona Kielce odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Podopieczni Gino Lettieriego pokonali na własnym stadionie Cracovię 4:2 w meczu wieńczącym 3. kolejkę Lotto Ekstraklasy.

W dwóch pierwszych spotkaniach nowego sezonu złocisto-krwiści pokazali, że przedsezonowe typowania ekspertów o ich spadku można włożyć między bajki. Korona gra z charakterem, ambicją i poświęceniem, co chciała potwierdzić w pojedynku z Cracovią.

Za sprawą Michala Siplaka w 24. minucie prowadzenie objęli goście. Słowak uprzedził kieleckich defensorów przy wrzutce z rzutu rożnego i skuteczną główką na długi słupek pokonał Zlatana Alomerovicia. Dla Korony były to złe dobrego początki. Do remisu doprowadził Bartosz Rymaniak. Kapitan Korony huknął z około jedenastu metrów, nie dając szans zasłoniętemu Adamowi Wilkowi.

Zaledwie pięć minut później miejscowych fanów ucieszył Ivan Jukić. 21-latek skorzystał ze świetnego zagrania Macieja Górskiego w szesnastce i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce. Pasy odpowiedziały trafieniem Krzysztofa Piątka z rzutu karnego. Radość krakowskiej ekipy nie trwała jednak długo. W 45. minucie jedenastkę po drugiej stronie boiska wykorzystał Nabil Aankour.

Tuż po przerwie wynik meczu ustalił Marcin Cebula. Zawodnik wpadł w szesnastkę, przyjął futbolówkę i mocnym uderzeniem z prostego podbicia pokonał bezradnego Wilka. W drugiej części spotkania tempo gry znacznie wyhamowało. Bramkarze obu drużyn nie mieli zbyt dużo pracy. W konsekwencji rezultat spotkania nie uległ zmianie, a trzy punkty zostały w Kielcach.

Korona awansowała na 7. pozycję, gromadząc do tej pory cztery oczka. Cracovia, z takim samym dorobkiem, plasuje się na 9. miejscu. To pierwsza porażka podopiecznych Michała Probierza w tym sezonie.