Ekstraklasa. Lech wygrywa w Niecieczy i awansuje na trzecie miejsce w tabeli

Lech Poznań awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Stało się tak dzięki wygranej zespołu Nenada Bjelicy na wyjeździe z BrukBet Termalicą Nieciecza 3:1 w meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Od początku spotkania nieznacznie dominowali goście. Wyprowadzali oni więcej ataków, które ostatecznie nie zagrażały bramce rywali. W 26. minucie Łukasz Piątek wykonał centrostrzał, ale Matus Putnocky odbił piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi Robert Gumny dośrodkował z prawej strony boiska do Christiana Gytkjaera. Jego uderzenie zostało jednak zablokowane przez defensora Słoni.

Tuż przed przerwą prawy obrońca Lecha wbiegł w pole karne i zagrał na piąty metr. Znalazł się tam duński napastnik, który wykorzystał sytuację i wpisał się na listę strzelców. W ostatniej akcji pierwszej połowy Bartosz Śpiączka wygrał pojedynek główkowy w polu karnym Kolejorza. Na nieszczęście dla snajpera futbolówka wylądowała na słupku.

Po zmianie stron jako pierwsi do ofensywy ruszyli przyjezdni. Radosław Majewski uderzył wolejem z dystansu. Nie udało mu się jednak zaskoczyć Jana Muchy, który pewnie chwycił piłkę. W 55. minucie Mario Situm otrzymał prostopadłe podanie, ale jego próba pokonania golkipera była nieudana. Chwilę później Maciej Makuszewski zacentrował z prawej strony. Dośrodkowanie próbował przeciąć Artem Putiwcew. Obrońca zrobił to na tyle nieudolnie, że umieścił futbolówkę we własnej bramce.

W dalszej fazie meczu z boiska wiało nudą. Dłuższą chwilę nostalgii przerwał w 79. minucie Nicki Bille Nielsen. Napastnik znalazł się sam na sam z Janem Muchą i to Słowak wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Termalica w końcówce ruszyła do ataku. Martin Miković strzelił zza „szesnastki”, piłka po drodze odbiła się od Lasse Nielsena i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Matusa Putnocky’ego.

Stracony gol podrażnił poznaniaków, którzy w 87. minucie rozstrzygnęli losy spotkania. Nicklas Barkroth wrzucił futbolówkę w pole karne rywali, gdzie Radosław Majewski celną „główką” przypieczętował zwycięstwo gości.

Lech, dzięki wygranej, awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli i do liderującej Jagiellonii Białystok traci tylko dwa oczka. Termalica natomiast spadła na czternastą lokatę. Niecieczanie mają tyle samo punktów w dorobku co ostatni w stawce Piast Gliwice.