Ekstraklasa. Legia udanie zakończyła rok

Legia Warszawa udanie zakończyła tegoroczne zmagania w Ekstraklasie. W meczu 21. kolejki rozgrywek wicemistrzowie Polki pokonali bowiem na wyjeździe Koronę Kielce 3:1. Gole dające komplet punktów Wojskowym zdobyli: Guilherme, Michał Kucharczyk oraz Nemanja Nikolić.

Legia goni w tabeli Piata Gliwice jak tylko może – przed dzisiejszym spotkaniem z Koroną traciła do lidera pięć oczek. Korona natomiast już od dłuższego czasu nie zaznała smaku zwycięstwa. Ostatni raz ta sztuka udała się im w 15. kolejce, gdy w pokonanym polu zostawili Górnika Zabrze (1:0).

Korona - Legia (2)Pierwsze minuty przebiegały spokojnie. Nikt nie miał zamiaru podjąć ryzyka, które niekoniecznie mogło zakończyć się bramką. Kielczanie zauważyli, że Legia gra bardzo rozważnie z respektem wobec przeciwnika i chcieli szybko objąć prowadzenie. W 11. minucie Airam Lopez Cabrera miał realną szansę na gola, lecz w kluczowej chwili źle przyjął piłkę, a następnie z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki. Wojskowi w pewnym momencie zostali tak zepchnięci do obrony, że nie wiadomo było, która z drużyn walczy o mistrzowski tytuł.

W 35. minucie Dusan Kuciak znakomitą interwencja zatrzymał „szczupaka” Bartłomieja Pawłowskiego. To jednak był przedsmak tego, co widzieliśmy w końcówce pierwszej części spotkania. Najpierw w 42. minucie Łukasz Sierpina pokonał słowackiego bramkarza. Kuciak wprawdzie obronił strzał Nabila Aankoura, lecz przy dobitce skrzydłowego Korony nie miał już nic do powiedzenia. Jeszcze dobrze nie ochłonęli kibice złocisto-krwistych, gdy do remisu doprowadził Guilherme. Brazyliczyk skutecznie przymierzył sprzed „szesnastki” w doliczonym czasie gry.

Po zmianie stron oblicze obu drużyn zmieniło się diametralnie. Legia zaczęła miażdżyć kielczan w każdej formacji. Taka postawa przyniosła skutek w 55. minucie. Wówczas centrę Guilherme pewnym uderzeniem zakończył Michał Kucharczyk. Chwilę później na listę strzelców wpisał się tym razem Nemanja Nikolić. Węgier otrzymał fantastyczne podanie od najlepszego na boisku Guilherme i bez problemów przelobował bezradnego Dariusza Trelę.

Korona - Legia (1)Korona - Legia (3)

Podopieczni Stanisława Czerczesowa po wypracowaniu dwubramkowej przewagi postanowili powiększyć swój dorobek strzelecki i coraz częściej gościli w polu karnym rywali. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ już jednak zmianie i mecz zakończył się ostatecznie zasłużonym triumfem wicemistrzów Polski 3:1.

Legia udaje się zatem na świąteczny odpoczynek będąc na 2. miejscu w ligowej tabeli. Do prowadzącego w stawce Piasta wciąż traci pięć punktów. Korona z kolei zakończyła bieżący rok na 12. pozycji. Po „wybudzeniu” się z zimowego snu Wojskowi zagrają z Jagiellonią Białystok, a zawodnicy Marcina Brosza skonfrontują swoje siły z Pogonią Szczecin.