Ekstraklasa: Kolejorz goni Legię!

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 2:1 w meczu 32. kolejki TMobile Ekstraklasy. Tym samym zespół Mariusza Rumaka zachował kontakt z prowadzącą w tabeli Legią Warszawa. Kolejorz traci do mistrzów Polski pięć punktów i ma siedem oczek przewagi nad trzecią Wisłą Kraków.

Goście musieli poradzić sobie w tym pojedynku bez swojego najlepszego strzelca, Łukasza Teodorczyka. Snajper Kolejorza nie jest jeszcze w pełni gotowy do gry, po kontuzji, jakiej doznał 25 kwietnia w starciu z Wisłą Kraków (3:0).

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła większych emocji. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a żadna z drużyn nie była w stanie wykreować sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Jedynym wyjątkiem była tu sytuacja z 39. minuty. Z lewego skrzydła zacentrował Szymon Pawłowski, a z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował Kasper Hämäläinen.

Zdobyta przez podopiecznych Mariusza Rumaka bramka wyraźnie uskrzydliła ich poczynania. Efektem tego był kolejny gol zdobyty przez Kolejorza w 57. minucie spotkania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gergo Lovrencsicsa na bramkę idealnym strzałem głową zamienił Tomasz Kędziora.

Szanse gospodarzy na korzystny wynik zmalały po czerwonej kartce dla Łukasza Nawotczyńskiego. Pomimo gry w osłabieniu Zawisza zdołała zanotować honorowe trafienie. W polu karnym Lecha Hubert Wołąkiewicz faulował Jakub Wójcickiego, a sędzia Paweł Raczkowski bez wahania wskazał na „wapno” i wyrzucił stopera gości z boiska. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Wahan Geworgian.

Mimo nerwowej końcówki Lech zdołał dowieźć prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra i zapisał na swoje konto komplet oczek.

Dzięki wygranej Lech nie stracił dystansu do prowadzącej w stawce Legii Warszawa, która w sobotę pokonała Lechię Gdańsk 1:0. Poznaniacy mają po 32. kolejkach 33 oczka, o pięć mniej niż mistrz Polski. Zawisza, mimo porażki,  pozostaje na siódmej pozycji z dorobkiem 21 punktów.

Zawisza Bydgoszcz Lech Poznań 1:2