FIFA World Cup 2018. Belgia awansuje rzutem na taśmę

W drugim poniedziałkowym meczu 1/8 finału mistrzostw świata reprezentacja Belgii po emocjonującym pojedynku pokonała Japonię 3:2, choć do 69. minuty przegrywała różnicą dwóch trafień. Gola na wagę awansu do dalszej fazy turniej w doliczonym czasie gry strzelił Nacer Chadli.

Od początku spotkania kibice mogli podziwiać żywą, otwartą grę. Zarówno Japończycy, jak i Belgowie starali się przeprowadzać szybkie akcje ofensywne. Dzięki ciężkiej pracy obu ekip w defensywie próby ataków nie przynosiły jednak oczekiwanych efektów. Po pół godzinie Shinji Kagawa zagrał do Yuto Nagatomo, ale strzał głową tego drugiego pewnie obronił Thibaut Courtois.

Tuż przed końcem pierwszej połowy bliscy wyjścia na prowadzenie byli zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Yuto Nagatomo zacentrował z lewej strony. Piłkę w kierunku bramki trącił Yuyo Osako. Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Niespodziewanie interweniujący belgijski golkiper przepuścił futbolówkę między rękami. Na szczęście dla niego, zdążył naprawić błąd i do przerwy było 0:0.

Japonia drugą odsłonę rozpoczęła od zaskoczenia rywali. Genki Haraguchi otrzymał perfekcyjne podanie z głębi pola. Pomocnik wbiegł w pole karne i pewnym uderzeniem dał prowadzenie swojemu zespołowi. Eden Hazard chciał jak najszybciej wyrównać, ale jego strzał spoczął jedynie na słupku. Mecz nie zwalniał tempa. Przed polem karnym Shinji Kagawa zagrał do Takashiego Inuiego. Piłkarz Realu Betis przymierzył z dystansu, nie dając żadnych szans interweniującemu bramkarzowi.

Po godzinie gry Romelu Lukaku „główkował” z bliskiej odległości, jednak jego próba była niecelna. Podopieczni Roberto Martineza nie zamierzali złożyć broni. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła w głowę Jana Vertonghena. Obrońca nie zastanawiając się długo skierował futbolówkę w kierunku bramki i tym samym przelobował Eijiego Kawashimę. Chwilę później Marouane Fellaini uderzeniem głową z kilku metrów doprowadził do wyrównania.

Pod koniec drugiej połowy zarówno Eiji Kawashima, jak i Thibaut Courtois stanęli na wysokości zadania, broniąc kilka bardzo groźnych strzałów. W ostatniej akcji meczu z kontratakiem wyszli Belgowie. Po świetnej wymianie podań na listę strzelców wpisał się Nacer Chadli, tym samym wprowadzając swoją reprezentację do ćwierćfinału.

O najlepszą czwórkę turnieju podopieczni trenera Roberto Martineza zagrają z Brazylią (6 lipca w Kazaniu, godzina 20:00).