fot. PAP/EPA

Diego Maradona nie żyje. Miał 60 lat

W środę zmarł Diego Maradona. Argentyńczyk, uważany przez wielu za najlepszego piłkarza w historii, doznał ataku serca. Miał 60 lat.


Data 25 listopada 2020 roku już na stałe zapisze się, jako czarna karta w historii futbolu. W środę bowiem na atak serca – w swoim prywatnym domu na przedmieściach Buenos Aires – zmarł Diego Maradona.

Przypomnijmy, że na początku bieżącego miesiąca Argentyńczyk trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację wycięcia krwiaka z mózgu. Zabieg zakończył się sukcesem, a po ośmiu dniach byłego piłkarza wypisano do domu.

Tam jednak jego stan znacznie się pogorszył. Przy rezydencji 60-latka pojawiło się kilka karetek pogotowia, ale lekarze nie byli już w stanie go uratować.

Diego Maradona uznawany jest przez wielu ekspertów za najlepszego piłkarza w historii. Z reprezentacją Argentyny wywalczył mistrzostwo świata w 1986 roku, a cztery lata później doszedł z nią do finału mundialu, gdzie ostatecznie górą okazali się Niemcy.

W czasie swojej kariery piłkarskiej przywdziewał barw takich klubów jak: Argentinos Juniors, Boca Juniors, FC Barcelona, SSC Napoli, Sevilla FC oraz Newell’s Old Boys. Największe triumfy święcił z ekipą z Neapolu, z którą sięgnął po dwa mistrzostwa Włoch, Puchar Włoch i Puchar UEFA. Do dziś pozostaje symbolem zespołu.

W ostatnim czasie pełnił funkcję trenera w drużynie Gimnasii La Plata.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl