Ekstraklasa. W Zabrzu nadal liczą na podium!

Zdobywca Pucharu Polski, Zawisza Bydgoszcz przegrała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 0:1 w meczu 36. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramka dla gości padła po samobójczym trafieniu Łukasza Nawotczyńskiego.

Gospodarze od początku starali się strzelać z dystansu, ale żadne uderzenie nie znalazło drogi do bramki Grzegorza Kasprzika. W 15. minucie dobrą sytuację do zdobycie gola miał Nakoulma. W swoim stylu wpadł w pole karne, lecz źle uderzył futbolówkę, która ostatecznie trafiła w boczną siatkę. Później mecz się wyrównał, a Zawisza oddała inicjatywę przyjezdnym. Coraz częściej do głosu dochodzili piłkarze z Zabrza. W 36. minucie Górnik wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Gwaze futbolówkę do własnej bramki wpakował Nawotczyński. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Na początku drugiej połowy gospodarze doznali poważnej straty personalnej. Boisko, po starciu z Wojciechem Łuczakiem, musiał opuścić Wojciech Kaczmarek. W jego miejsce na murawie pojawił się Andrzej Witan. Bezbarwnej gry gości nie umieli wykorzystać podopieczni Ryszarda Tarasiewicza, którzy raz za razem marnowali stałe fragmenty gry. W 74. minucie jedną z nielicznych sytuacji dla Górników miał Nakoulma. Popularny „prezes” wyszedł na czystą pozycje, przelobował golkipera

Zawiszy, jednak piłka wylądowała na górnej siatce bramki. Bydgoszczanie w końcówce spotkania zamknęli gości na własnej połowie. Dobrych okazji nie potrafili wykorzystać Wahan Geworgian i Kamil Drygas. W 89. minucie gospodarze raz jeszcze mogli wyrównać. Po dośrodkowaniu Piotra Petasza, Kasprzik wypluł piłkę przed siebie. Futbolówka po dobitce wylądowała w rękach bramkarza. W doliczonym czasie gry Zawisza zdobyła gola, lecz sędzia asystent dopatrzył się spalonego. Po chwili arbiter odgwizdał koniec spotkania.

Zawisza przegrała na własnym stadionie z Górnikiem, który po dzisiejszym triumfie zachował szanse na zajęcie trzeciego miejsca na koniec sezonu.

Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze 0:1
– Ł. Nawotczyński 36’ (sam.)

Zawisza: Wojciech Kaczmarek (53’ Andrzej Witan) – Igor Lewczuk, Andre Micael, Łukasz Nawotczyński, Piotr Petasz, Luis Carlos (71’ Wahan Geworgian), Sebastian Dudek (86’ Sebastian Ziajka), Kamil Drygas, Jakub Wójcicki, Alvarinho, Jorge Kadu
Górnik: Grzegorz Kasprzik – Maciej Mańka, Adam Danch, Antoni Łukasiewicz, Ołeksandr Szeweluchin, Łukasz Madej (69’ Mateusz Zachara), Szymon Drewniak (86’ Radosław Sobolewski), Maciej Małkowski, Dzikamai Gwaze, Prejuce Nakoulma, Wojciech Łuczak (69’ Rafał Kurzawa)