Agnieszka Radwańska w III rundzie French Open!

Agnieszka Radwańska po wygranej z Czeszką Karoliną Pliskovą 6:3, 6:4 awansowała do III rundy wielkoszlemowego French Open. Kolejną rywalką Polki będzie Anja Tomljanović.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Radwańskiej, obecnie trzeciej w rankingu WTA Tour. Na otwarcie już w drugim gemie przełamała podanie rywalki i objęła prowadzenie 2:0. Dopiero przy stanie 3:0 Czeszka zdołała, dzięki skutecznej grze na siatce, zdobyć pierwszy punkt. Niestety chwila nieuwagi i dekoncentracji po stronie Polki spowodowała, że Pliskova szybko wyrównała stan meczu na 3:3. Od tego momentu na korcie rządziła już jednak podopieczna Tomasza Wiktorowskiego, która szybko wygrała trzy kolejne gemy i ostatecznie triumfowała w całej partii 6:3.

Drugi set był bardziej wyrównany. Remis utrzymywał się do stanu 2:2, ale później Czeszka wygrała dwa kolejne starcia, po raz drugi przełamując podanie Radwańskiej. Stan 2:4 nie załamał jednak Polki, która wzięła się za odrabianie strat. Najpierw doprowadziła do wyrównania, a po chwili wygrała gema na „sucho” przy podaniu Pliskovej i było 5:4! W końcówce partii będąca na fali Radwańska poszła za ciosem. W 10. gemie bez problemów rozprawiła się z 53. na światowej liście Czeszką, wygrywając seta 6:4 i cały mecz 2:0.

W kolejnej rundzie 25-letnia krakowianka zmierzy się z Ajlą Tomljanović. Chorwatka w dwóch setach pokonała Rosjankę Elenę Vesninę 7:6, 6:2.