US Open. „Polskie” starcie dla Magdy Linette

Zwycięstwem Magdy Linette zakończył się „polski” pojedynek I rundy wielkoszlemowego US Open. Poznanianka pokonała Urszulę Radwańską 7:6(3), 6:1. W kolejnym spotkaniu Linette zmierzy się z jej starszą siostrą  Agnieszką.


US Open TennisOd finału w Stambule Ula Radwańska nie wygrała żadnego meczu turnieju WTA. Pojedynki w Toronto, Cincinnati i New Haven nie podbudowały Polki przed ostatnim w tym sezonie wielkim szlemem. Nieco lepiej radziła sobie Linette, która w Toronto przebrnęła I rundę, a w New Haven dotarła nawet do III.

Obu zawodniczkom nie można odmówić ambicji i woli walki. Potwierdziły to w pierwszym US Open Tennissecie, kiedy obie trzykrotnie przegrywały swoje podanie po to, aby w podobny sposób odwzajemnić się rywalce. Zwyciężczynię premierowej partii miał wyłonić tie-break, w którym poznanianka szybko objęła prowadzenie 5:1. Skuteczny bekhend po linii pozwolił Linette wykorzystać pierwszą piłkę setową i objąć prowadzenie w meczu.

Druga odsłona była już mniej nerwowa. Wyraźnie zrezygnowana Radwańska potrafiła urwać przeciwniczce zaledwie gema i uległa jej ostatecznie 1:6. W całym pojedynku na 70 zwycięskich wymian przez Linette, Ula odpowiedziała jedynie 54. Spotkanie trwało 1 godzinę i 39 minut.

* * *

US Open, kort twardy, I runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska) – Urszula Radwańska (Polska) 7:6(3), 6:1

Sport.RIRM

drukuj