WTA Madryt. Awans M. Linette! Polka zmierzy się z A. Sabalenką

Magda Linette awansowała do 2. rundy turnieju organizowanego w Madrycie. Polka pokonała Włoszkę Elisabettę Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4. Teraz zmierzy się z wiceliderką światowego rankingu – Białorusinką Aryną Sabalenką.

Na zacięty pojedynek między Magdą Linette a Elisabettą Cocciaretto wskazywały m.in. ich pozycje rankingowe. Polka aktualnie znajduje się na 48. miejscu, natomiast Włoszka jest na 54. lokacie. I mecz rzeczywiście był bardzo wyrównany. W pierwszym secie zawodniczki wymieniały się ciosami. Do stanu 3:3 obie strony zanotowały po jednym przełamaniu. Chwilę potem rywalka z Półwyspu Apenińskiego wygrała trzy gemy z rzędu, choć nie bez problemów. W samej końcówce poznanianka obroniła trzy piłki setowe, ale przy czwartej już nie dała rady (3:6).

Podrażniona porażką Linette w drugiej partii prezentowała się znacznie lepiej. Przy stanie 5:2 została przełamana. Cocciaretto jeszcze bardziej zbliżyła się po kolejnym gemie. Polka nie przejęła się jednak atakami i wyrównała stan spotkania (6:4).

Decydujący set przebiegiem przypominał to, co wydarzyło się na początku meczu. Obie zawodniczki zaliczyły po jednym przełamaniu. Do stanu 3:3 szala zwycięstwa nie przechylała się na żadną ze stron. Zaczęło się to zmieniać w siódmym gemie. Przy serwisie Włoszki doszło do serii wymian. Tę wygrała Linette. Po chwili było już 5:3. Rywalka znów rzuciła się do odrabiania strat. Udało jej się nawet zmienić nieco stan spotkania (5:4). Poznanianka, mimo „break pointa” Cocciaretto, wygrała jednak kolejnego gema, wykorzystując pierwszą piłkę meczową. Pojedynek trwał dwie godziny i 10 minut.

Teraz Magda Linette zmierzy się ze znacznie silniejszą rywalką. Na jej drodze stanie bowiem Białorusinka Aryna Sabalenka – ubiegłoroczna triumfatorka turnieju WTA w Madrycie oraz wiceliderka światowego rankingu tenisistek.