ATP World Tour. Londyński finał nie dla Kubota i Lindstedta

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt odpadli w półfinale kończącego sezon turnieju ATP World Tour. Pogromcami polsko-szwedzkiego debla okazali się Ivan Dodig i Marcelo Melo, którzy na pierwszego przegranego seta 4:6 odpowiedzieli dwoma zwycięskimi partiami 6:4, 10:6.

Pierwsza odsłona przyniosła nam zaciętą rywalizację gem za gem. O sukcesie Kubota i Lindstedta zadecydowała skuteczna gra przy własnym serwisie. Najniżej rozstawiony duet kilkukrotnie mógł przełamać rywali, jednak za każdym razem chorwacko-brazylijskiej parze udawało się oddalić zagrożenie. Przy stanie 4:4, drugi bieg wrzucili Polak i Szwed, którzy najpierw przełamali Dodiga i Melo, a po chwili rozbili przeciwników na sucho przy swoim podaniu.

Drugą partię wyraźnie rozdrażnieni Chorwat i Brazylijczyk rozpoczęli od zwycięskiego gema do zera. Londyńscy kibice po raz kolejny byli świadkami zaciętej walki o każdą piłkę. Tym razem zwycięsko wyszli z niej rywale, którzy wykorzystując drugiego setbola wyrównali wynik meczu.

Decydujący o losach pojedynku tie-break od początku nie układał się po myśli Kubota i jego szwedzkiego partnera. Rozstawieni z „8” tenisiści pozwolili uciec rywalom na 2:7. Próba pościgu zakończyła się porażką, a z awansu do finału mogli cieszyć się Ivan Dodig i Marcelo Molo.

Dla polskiego tenisisty nie był to pierwszy występ w kończącym sezon londyńskim czempionacie. W latach 2009-2010 wraz z Oliverem Marachem kończyli rywalizację na fazie grupowej. Podobnie radził sobie wcześniej Robert Lindstedt, który w duecie z Horią Tecau dwukrotnie nie dotarli do półfinału Masters.

Ł. Kubot/R. Lindstedt (8) – I. Dodig/M. Molo (7) 6:4, 4:6, 6:10

Sport/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl