WTA Indian Wells. Kolejny nieudany turniej w wykonaniu Radwańskiej

Na II rundzie zakończyła się przygoda Agnieszki Radwańskiej z Indian Wells. Polka gładko przegrała z Japonką Naomi Osaką 3:6, 2:6.

Luty nie był dla krakowianki specjalnie udany. Po Australian Open nasza najlepsza tenisistka szybko pożegnała się z turniejami w Doha i Dubaju. Okazją do rehabilitacji było Indian Wells. Radwańska w I rundzie miała wolny los. Osaka rozprawiła się w dwóch setach z Marią Szarapową.

Polka – już na otwarcie – zdołała przełamać rywalkę. Chwilę później nie obroniła jednak swojego podania. Do stanu 3:3 na korcie obserwowaliśmy walkę dwóch równorzędnych tenisistek. Krakowianka zaczęła zacinać się w kluczowych momentach. W siódmym gemie zmarnowała break pointa. Osaka odpowiedziała wygrywającym bekhendem i asem, dającym prowadzenie 4:3. Wydawało się, że wyrównanie jest kwestią czasu. Niestety, od 40:15 „Isia” przegrała cztery kolejne wymiany. Końcówka była już formalnością. Przy swojej zagrywce przeciwniczka była nie do zatrzymania i to ona zrobiła wyraźny krok w stronę awansu do kolejnej rundy (3:6).

Początek drugiego seta mógł zmotywować Radwańską do lepszej gry. Polka obroniła cztery break pointy, by po chwili wykończyć rywalkę precyzyjnym serwisem. Tym razem walka trwała do stanu 2:2. Osaka szybko kończyła gemy i dwukrotnie przełamała krakowiankę. Zwycięstwo przypieczętowała udanym smeczem przy siatce.

„Isia” kończy swoją przygodę z Indian Wells. Japonka w III rundzie zmierzy się z lepszą z pary: Garbine Muguruza – Sachia Vickery.