ATP w Montpellier: Porażka Kubota z Monfilsem

Łukasz Kubot odpadł w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP w Montpellier. Polak przegrał z Francuzem Gaelem Monfilsem 4:6, 6:4, 3:6.

Zwycięzca tegorocznego Australian Open w deblu już w pierwszej rundzie musiał zmierzyć się z 30. tenisistą świata, a niegdyś 7. w rankingu ATP (2011). Mecz był bardzo wyrównany.

Kubot dobrze serwował i jak zwykle, często schodził do sitki. Francuz miał poważne problemy z akcjami Polaka. Jednak to on pierwszy wykorzystał break-pointa i wygrał seta do czterech. Kolejna partia zaczęła się, dla tenisisty z Lubina, bardzo dobrze. Szybko przełamał rywala i nie dał sobie odebrać serwisu.

Trzeci set to niestety festiwal błędów Kubota (popełnił aż cztery błędy serwisowe). Przy stanie 4:3 dla Gaela Monfilsa – Polak – dał się przełamać. To był kluczowy moment dla rywalizacji w tym meczu. Francuz szybko zakończył mecz, wygrywając swoje podanie i całego seta 6:3

Mecz trwał niespełna dwie godziny.

W turnieju w Montpellier gra jeszcze dwóch Polaków. W pierwszej rundzie rywalem Michała Przysiężnego (57.) będzie Edouard Roger-Vasselin (38.), a rozstawiony z numerem trzecim Jerzy Janowicz w drugiej rundzie zagra z Adrianem Mannarino.