NBA: Steve Nash (Nie)Reaktywacja

Los Angeles Lakers przegrali na wyjeździe z Minnesota Timberwolves 99;109. Gościom nie pomógł fakt powrotu Steve Nasha, po blisko 3 miesiącach przerwy. Dla „Jeziorowców” jest to 7 porażka z rzędu.

Na ten moment fani „Lakersów” czekali długo. Jeden z lepszych rozgrywających w historii ligi wrócił na parkiet. Steve Nash wyszedł w pierwszej piątce i w pierwszej akcji zdobył punkty, trafiając z półdystansu na wprost kosza. Następnie asystował przy 4 trafieniach swojej ekipy i zszedł na ławkę, kiedy goście przegrywali 3 punktami.

Rozgrywający z ekipy „Miasta Aniołów” pojawił się na parkiecie, kiedy LA przegrywało 17 punktami i nie można było wiele zrobić. Minnesota była lepiej dysponowana i wykorzystała własny parkiet, aby rozprawić się z przeciwnikiem. Nash ostatecznie rozegrał 25 minut. W tym czasie zdobył 7 punktów i rozdał 9 asyst. Taki występ w wieku Steve’a napawa optymizmem.

Dla drużyny z Los Angeles zagrał również Steve Blake, którego absencja od grudnia spowodowana była pęknięciem błony bębenkowej. Rozgrywający spędzi na parkiecie 32 minuty i rozdał w tym czasie 6 asyst. Nie zdobył punktu.

Powrót 2 rozgrywających nie oznacza końca plagi kontuzji w LA. Jeziorowcy wystąpili bez Pau Gasola i w pierwszej kwarcie stracili Jodiego Meeksa, który skręcił kostkę. Za chwilę parkiet opuszczał Jordan Hill z urazem głowy i karku. Trade deadline już 20 lutego.

Najlepszym strzelcem gości był Nick Young, autor 24 punktów. Amerykanin trafił tylko 4 z 12 rzutów, ale dostał się na linie 14 razy i trafił 13 wolnych. Manny Harris trafił 8 z 11 i rzucił 19 punktów.

Dla Minnesoty było to łatwe zwycięstwo. W drużynie Leśnych Wilków solidne double double zaliczył Kevin Love. 31 punktów i 17 zbiórek.  32 oczka dołożył Kevin Martin, natomiast Ricky Rubio rzucił tylko 4 punkty, natomiast rozdał 13 kluczowych podań.

Minnesota znajduje się na 11 miejscu w tabeli konferencji zachodniej. Z bilansem 24-24, traci 2,5 meczu do 8 lokaty.

Los Angeles są na 13 pozycji i kto wie, czy po trade deadline nie będzie jeszcze więcej D-Leaugowej gry i tankowania.