fot. PAP/EPA

Snowboard. Oskar Kwiatkowski na podium Pucharu Świata

Oskar Kwiatkowski zajął drugie miejsce w Pucharze Świata. W slalomie gigancie równoległym Polak – na zakończenie sezonu – przegrał tylko ze Słoweńcem Timem Mastnakiem. W drodze do finału pokonał mistrza olimpijskiego z Pjongczangu.

21-latek mógł zaskoczyć już w trakcie igrzysk. W Pjongczangu przebrnął eliminacje, ale olimpijską przygodę zakończył na 1/8 finału. Dziś w szwajcarskim Scuol potwierdził wielki potencjał. Jako jedyny spośród czterech biało-czerwonych przebrnął kwalifikacje.

W zmaganiach bezpośrednich Kwiatkowski doskonale radził sobie z mgłą. Bez problemów dotarł do półfinału, gdzie okazał się szybszy od aktualnego mistrza olimpijskiego. W decydującym starcie przegrał ze Słoweńcem Timem Mastnakiem. Na najniższym stopniu podium stanął najlepszy w Pjongczangu Nevin Galmarini.

Oskar Kwiatkowski jest pierwszym polskim snowboardzistą, który stanął na podium Pucharu Świata w konkurencji alpejskiej. 32. miejsce – w gronie 52 zawodników – zajął Michał Nowaczyk. To równie wielki talent. Rywalizację utrudnia mu jednak złamanie kości strzałkowej. W ciele Polaka wciąż znajdują się blacha i śruby, które zostaną wyciągnięte dopiero po kończącym się dziś sezonie.

Sport.RIRM

drukuj