Kubot dołączył do Przysiężnego, Polak odpadł w I rundzie Rolanda Garrosa

Łukasz Kubot przegrał z Łotyszem Ernestsem Gulbisem 6:4, 4:6, 5:7, 1:6 w meczu I rundy tenisowego Rolanda Garrosa. Polak, podobnie jak Michał Przysiężny, odpadł z dalszej rywalizacji. Po wczorajszym zwycięstwie w grze wciąż pozostaje Jerzy Janowicz.

Ł. Kubot – E. Gulbis 6:4, 4:6, 5:7, 1:6

Zwycięzca tegorocznego Australian Open w grze podwójnej spotkanie rozpoczął rewelacyjnie. Dwukrotnie przełamał rywala, co dało mu prowadzenie 4:0. Łotysz nie załamywał rąk. Od stanu 5:1 wygrał trzy gemy z rzędu. Ostatnie słowo należało jednak do Kubota, który zakończył partię wygraną 6:4.

W drugiej odsłonie jako pierwszy przy serwisie przeciwnika triumfował Gulbis. Polak odpowiedział natychmiastowym przełamaniem. Przy remisie 4:4 i serwisie reprezentanta Łotwy nasz zawodnik nie wykorzystał swojego jedynego break pointa. Ostatnie dwa starcia powędrowały na konto rywala, który w całym meczu doprowadził do wyrównania 1:1.

Trzeci set to rywalizacja gem za gem. Bliższy przełamania był Kubot, który w piątym starciu nie wykorzystał żadnego z trzech break pointów. Konsekwentna i cierpliwa gra Gulbisa pozwoliła mu pokonać Polaka w ostatnim, decydującym gemie. Łotysz wygrał 7:5 i objął prowadzenie w spotkaniu.

W ostatniej partii nasz tenisista prowadził równorzędną walkę z rywalem jedynie przed dwa pierwsze gemy. Pięć następnych powędrowało na konto Łotysza, który zdołał awansować do II rundy tenisowego Rolanda Garrosa.

***

W niej zobaczymy tylko jednego reprezentanta Polski. Wczoraj passę dziewięciu porażek z rzędu przełamał Jerzy Janowicz, pokonując Victora Estrellę.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl