Wimbledon. Ćwierćfinał nie dla Igi Świątek

Na 4. rundzie zakończyła swój udział w tenisowym Wimbledonie Iga Świątek. Polka musiała uznać wyższość rozstawionej z numerem 21 Ons Jabeur. Tunezyjka zwyciężyła w 3 setach (5:7, 6:1, 6:1).

Już początek inauguracyjnej partii zwiastował, że Igę Świątek czeka trudna przeprawa. Polka popełniała sporo błędów własnych, w przeciwieństwie do rywalki. Jabuer wyszła na prowadzenie 3:1, ale kolejne dwa gemy padły łupem Świątek. Chwilę później Tunezyjka przełamała naszą zawodniczkę, zwyciężyła kolejnego gema i doprowadziła do stanu 5:3. Polka poprawiła nieco zagrywkę i precyzję ataku, dzięki czemu zdołała odwrócić losy tego seta. Ostatecznie Polka wygrała tę odsłonę 7:5.

Drugą partię od przełamania rywalki rozpoczęła Jabeur. Tunezyjka bardzo dobrze radziła sobie w serwisie, sprawiając dużo kłopotów Idze Świątek. Polka zdołała jedynie zdobyć gema przy stanie 0:4, ale było to zbyt mało na świetnie dysponowaną tego dnia przeciwniczkę. Tenisistka z Afryki grała bardzo pewnie również w ataku, nie dając rywalce przejąć inicjatywy.

Na początku trzeciego seta obie zawodniczki wygrały swoje pierwsze podania. Od stanu 1:1 rozpoczął się jednak koncert gry Ons Jabeur. Tunezyjka dwukrotnie przełamała serwis Igi Świątek, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 5:1. Widać było, że Polce brakowało pomysłu na to, jak zaskoczyć rywalkę. Ostatni gem w mecz to popis na linii serwisowej w wykonaniu Jabeur. Ostatecznie wygrała ona tę odsłonę 6:1 i całe spotkanie 2:1, zasłużenie awansując do ćwierćfinału tegorocznego Wimbledonu.

Rywalką Ons Jabeur w 1/4 finału turnieju będzie Białorusinka Aryna Sabalenka.