WTA Miami. Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału

Iga Świątek w 1/8 finału turnieju WTA na kortach twardych w Miami zmierzyła się z Amerykanką Cori Gauff. Polka pewnie zwyciężyła 6:3, 6:1 i awansowała do kolejnej fazy zawodów.

Tenisistka z Raszyna wygrała 14. mecz z rzędu, co jest jej życiowym rekordem. We wtorek po raz drugi w karierze zmierzyła się z Amerykanką Cori Gauff. W pierwszym spotkaniu, które było rozgrywane w Rzymie, Polka zwyciężyła 7:6 (7-3), 6:3.

W Miami rywalizacja trwała tylko do połowy pierwszego seta. Po sześciu gemach było 3:3, ale w następnym Polka przełamała serwis rywalki, by ostatecznie zwyciężyć (6:3). W drugiej partii wydarzenia potoczyły się już bardzo szybko. Od stanu 1:1 Świątek nie przegrała żadnego gema, a w większości z nich nie straciła ani jednego punktu.

Tenisistka z Raszyna po raz kolejny udowodniła, że jest w znakomitej formie i wciąż robi postępy. Niedawno wygrała turniej w Indian Wells, a teraz pewnie zmierza przez kolejne fazy innej prestiżowej imprezy.

Na otwarcie w Miami Polka miała wolny los. W drugiej rundzie wygrała ze Szwajcarką Viktoriją Golubic (6:2, 6:0), a w trzeciej z Amerykanką Madison Brengle (6:0, 6:3).

W ćwierćfinale rywalką Świątek będzie zwyciężczyni pojedynku doświadczonej Czeszki Petry Kvitovej z Rosjanką Weroniką Kudermietową.