WTA Tokio. Niewykorzystana szansa Radwańskiej, finał nie dla Polki

Choć Agnieszka Radwańska w trzecim secie meczu z Karoliną Woźniacką serwowała na zwycięstwo, ostatecznie nie zdołała awansować do finału turnieju WTA w Tokio. Po blisko trzygodzinnym starciu lepsza okazała się Dunka, która wygrała 4:6, 7:5, 6:4.

Nasza tenisistka, mimo zdecydowanie wyższej pozycji w rankingu WTA, wcale nie była uważana za faworytkę dzisiejszego pojedynku. W dwunastu dotychczas rozegranych spotkaniach aż ośmiokrotnie przegrywała bowiem z Woźniacką, a w trzech poprzednich konfrontacjach nie ugrała choćby seta. Dobra forma prezentowana w Tokio pozwalała jednak wierzyć w przełamanie niekorzystnej serii przez 27-letnią krakowiankę.

Radwanska vs. Caroline Wozniacki - Pan Pacific Open in Tokyo, JapanPierwsza partia od początku miała wyrównany przebieg. Obie zawodniczki pewnie spisywały się przy własnej zagrywce, nie pozwalając rywalce na uzyskanie przełamania. Tak stało się dopiero w siódmym gemie, kiedy Radwańska straciła podanie posyłając bekhend w siatkę (3:4). Na szczęście chwilę później Polka odpowiedziała tym samym, a następnie rozstrzygnęła dwie kolejne odsłony na swoją korzyść. W efekcie wygrała inauguracyjnego seta 6:4 po podwójnym błędzie serwisowym Dunki.

W kolejnej partii długo zanosiło się na wygraną „Isi” w całym meczu. Krakowianka w ósmym gemie, dzięki zagraniu Woźniackiej w siatkę, przełamała przeciwniczkę i prowadziła już 5:3. Wtedy jednak za odrabianie strat zabrała się Dunka, która najpierw doprowadziła do remisu, po czym wykorzystała czwartego setbola w dwunastej odsłonie, kończąc tę fazę spotkania szczęśliwym zagraniem w linię (5:7).

Tennis Pan Pacific OpenPierwsze akcje decydującego seta lepiej ułożyły się dla reprezentantki Polski, ale z czasem inicjatywę zaczęła przejmować jej rywalka. Od stanu 3:1 dla naszej zawodniczki, Woźniacka zapisała bowiem na swoim koncie cztery gemy z rzędu, między innymi dwukrotnie odbierając podanie Radwańskiej. Będąca na fali duńska tenisistka w dziesiątej odsłonie poszła za ciosem, ostatecznie zwyciężając w trzeciej partii 6:4 po zepsutym forhendzie Radwańskiej.

Tym samym „Isia” nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem w Tokio. W finale Dunka polskiego pochodzenia zmierzy się z Naomi Osaką. Japonka pokonała Ukrainkę Elinę Switolinę 1:6, 6:3, 6:2.