Ekstraklasa. Jacek Magiera nowym szkoleniowcem Legii

Wyciągnięcie aktualnych mistrzów Polski z największego kryzysu ostatnich lat to zadanie, jakie stoi przed nowym szkoleniowcem Legii Warszawa Jackiem Magierą. Były piłkarz Wojskowych podpisał dwuletni kontrakt. Na stanowisku zastąpił Albańczyka Besnika Hasiego.


Wyniki Legii na początku bieżącego sezonu są dalekie od oczekiwań. Sukces miało zagwarantować drużynie ściągnięcie Albańskiego szkoleniowca Besnika Hasiego. Ten jednak nie zdołał dorównać swoim poprzednikom – Henningowi Bergowi czy Stanisławowi Czerczesowowi. Szala goryczy przelała się po katastrofalnej porażce 0:6 z Borussią Dortmund. Hasiego na stanowisku pierwszego szkoleniowca tymczasowo zastąpił Aleksandar Vuković. Już wtedy jednak było wiadomo, że docelowo zespół ma przejąć były piłkarz stołecznego klubu Jacek Magiera.

Cały czas Legia była w moim sercu, cały czas wiedziałem, że kiedyś tutaj wrócę – podkreślił Jacek Magiera.

Przed nowym szkoleniowcem niełatwe zadanie. W tabeli Ekstraklasy Legia ma zaledwie trzy punkty przewagi nad ostatnią w stawce Wisłą Kraków.

Obserwacja przede wszystkim zawodników, rozmowa z tymi zawodnikami indywidualna, rozmowa w formacjach, rozmowa z całym zespołem taki obejmę plan na najbliższe dni – zaznaczył trener mistrzów Polski.

Jacek Magiera przez lata bronił barw Legii jako piłkarz. Występował na pozycji defensywnego pomocnika bądź środkowego obrońcy. Z klubem był związany od 1997 do 2006 roku. W roli trenera Wojskowych zadebiutuje w najbliższy wtorek w wyjazdowym spotkaniu Ligi Mistrzów ze Sportingiem Lizbona.


TV Trwam News/Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl